11. İstanbul Bienali'nin "Ne, Nasıl ve Kimin İçin"i

mimarizm.com / 11 Nisan 2008
11. İstanbul Bienali'nin "Ne, Nasıl ve Kimin İçin"i Önümüzdeki bienalin küratörleri belli oldu. İKSV tarafından ve Koç Holding sponsorluğunda 2009 sonbaharında düzenlenecek 11. Uluslararası İstanbul Bienali'nin küratörlüğünü Balkanlar'dan bir küratör kolektifi, What, How & For Whom / WHW (Ne, Nasıl ve Kimin için) üstlenecek. İstanbul Bienali Danışma Kurulu tarafından 11. Uluslararası İstanbul Bienali'nin küratörlüğüne davet edilen WHW, dört kadın küratörden oluşuyor: Ivet Curlin, Ana Devic, Nataša Ilic ve Sabina Sabolovic. 1999 yılında kurulan WHW, çalışmalarını Hırvatistan'ın Zagreb şehrinde yürütüyor.

Bu gelişmenin akabinde ise, bienalin ön nabzını tutması beklenebilecek bir etkinlik düzenleniyor. İTÜ Sanat Tarihi Anabilim Dalı işbirliğinde '11. İstanbul Sanat Bienali' küratörlerinin ve diğer küratörlerin konuşmacı olarak katılacağı bir toplantı gerçekleştirilecek. 21 Nisan Pazartesi günü, İTÜ Taşkışla Mimarlik Fakültesi, 127 No'lu salonda yapılacak bu konuşma ve sohbetler dizisi, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen "Sivil Toplum Diyalogu: Kültür Hareketi" programı kapsamında destekleniyor.

Zdenka Badovinac, Charles Esche, Hou Hanru ve Vasif Kortun'un yanısıra WHW ve Stephen Wright'in katılımıyla gerçekleşecek sohbet, "Kırmızı İplik" başlığını taşıyor. Sohbetler 17.00 - 18.30 ve 19.00 - 20.30 saatleri arasında izlenebilir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :