"Yutulmuş/Swallowed" Yansımalar

mimarizm.com / 03 Mart 2016
Artnivo.com Project Space, adını Ursula Le Guin’in “Yerdeniz” hikayelerinden alan Can Akgümüş’ün ilk kişisel fotoğraf sergisi ‘Yutulmuş/Swallowed’a 4 Mart – 2 Nisan tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Artnivo.com Project Space, Can Akgümüş’ün “Yutulmuş / Swallowed” isimli ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçının son dört yılda odaklandığı fotoğraf serilerinden yola çıkan sergi, ismini sanatçıya bu yıllarda eşlik etmiş Ursula Le Guin’in “Yerdeniz” hikayelerinden alıyor. 

Yutulmuş, insanın ve doğanın döngüselliği üzerine oluşturulmuş bir anlatı olarak şekilleniyor. Yutan ve yutulan metaforlar, döngü halinde birbirinden beslenen ve böylece yenilenen bir varlığa benzetiliyor. Etken ve edilgen roller yer değiştirerek hiyerarşisi tahmin edilemeyen bir hareketle, geriye alt üst olmuş, biraz karanlık ama içinde parıltılı hazineler saklayan, zamandan ve tanıdığımız gerçeklikten bağımsız bir evren bırakıyor.

Medyum olarak fotoğrafı kullanan Akgümüş, sanat pratiğini bellek ve hafıza keşfi üzerine kuruyor. İmgenin hareketliliği, hafızada tutunuşu ve dönüşümü etrafında oluşturduğu sergide, analog ve dijital çalışmaların yanı sıra deneysel olarak adlandırılabilecek kesme, birleştirme ve tarama teknikleri ile üretilen çalışmaları bir araya getiriyor.

Ziyaret Saatleri:
Salı - Cuma 11:00 - 19:00
Cumartesi 12:00 - 18:00


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :