Yaşamın Birlikteliği

mimarizm.com / 22 Kasım 2022
Tasarım Parkı, Moda’daki yeni merkezini özel bir sergi ile açtı. "Yaşamın Birlikteliği" adlı karma resim sergisi 8 Aralık 2022 tarihine dek ziyaret edilebilir.

Uzun yıllardır İstanbul’un Anadolu yakasında tasarım-sanat-yaşam stili üzerine başarılı sergi, söyleşi, atölye çalışması ve deneysel projelere ev sahipliği yapan Tasarım Parkı, Moda’daki yeni merkezini özel bir sergi ile açtı.

Tasarım Parkı Moda açılışına özel, "Yaşamın Birlikteliği" konulu karma resim sergisinde sanatçılar “Kimlik, uyruk, beden, dil farklılıklarımıza rağmen birlikte denge ve harmoni içinde yaşamak nasıl mümkün olur?” sorusu etrafında kendilerine özgü çözümler sunuyor. 

 Neşe Çoğal

Tasarım Parkı’nın yolculuğunu, kurucusu Yük. İç Mimar Nursema Öztürk, hem iç mimar ve tasarımcı hem de öğretim görevlisi kimliğiyle şöyle özetliyor, “Pandemi koşulları ile değişen dünyada faaliyetlerimizi online platformda geliştirme olanağı bulduk. Şimdi ise yepyeni faaliyetlerle yine sanatseverlerle buluşmanın heyecanını taşıyoruz. İstanbul’un Anadolu yakasında pek çok kültür ve sanat etkinliğine ev sahipliği yapan bir merkez olarak gördüğümüz ilgiden çok mutluyuz. Önümüzdeki dönem için sanat ve tasarıma dayalı çağdaş sergilerle dolu bir takvimle, yeni yerimizde sanatseverlerle yepyeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu yolculukta genç kuşakları kucaklayan projelere de imza atmaya hazırlanıyoruz.“

Tasarım Parkı’nın yeni vizyonuna katkıda bulunacak olan Mimar Alara Öztürk’ün kolektif bir bakış açısı ile faaliyetlerin uluslararası bir boyuta taşınması hedefleniyor. İstanbul’un Anadolu yakasındaki adresi olan Tasarım Parkı, 2010 yılından beri ilgi çekici kültür ve sanat etkinlikleriyle hem genç sanatçıların hem de deneyimli ustaların yaratıcılığının buluşma merkezi olmaya devam ediyor.    

Banu Birecikligil

Serginin küratörüğünü üstlenen Şanel Şan Sevinç “Hepimiz evrenin bir parçasıyız, “gerçek” dünyada, “metaverse” evrende, ya da zihnimizde...“Birlikte Yaşama hakkı” senin benim onun doğanın hayvanların ve tüm zekaların ortak hakkı” diyor.

‘’Yaşamın Birlikteliği’’ sergisinde yer alan sanatçılar: Banu Birecikligil, Emre Yıldır, Fulya Çetin, Hüseyin Rüstemoğlu, Neşe Çoğal, Nilgün Sabar.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :