Hafıza Mekânları, Müzeler: Mimari ve Sergileme

mimarizm.com / 23 Mayıs 2022
Heritage İstanbul'un, Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında, “Hafıza Mekânları, Müzeler: Mimari ve Sergileme” başlığı ile düzenlediği sergi 28 Mayıs, konferans programı ise 1 Haziran'da başlıyor.

Kültürel miras bilincinin artması ve bu mirasın korunması gibi konuları kendisine sosyal misyon edinen ve bu misyon doğrultusunda ürün, hizmet ve teknolojilerin geliştirilmesini hedefleyen koruma, restorasyon, arkeoloji, müze, kütüphanecilik fuar ve konferansı HERITAGE İSTANBUL, İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu kapsamında 19 uluslararası mimarı, 42 müze projesinin yer alacağı sergiye ve eş zamanlı olarak uluslararası mimarların konuşmacı olarak katılacağı konferanslara ev sahipliği yapacak.

Türkiye’nin tek, Avrupa’nın önde gelen kültürel miras etkinliği HERITAGE İSTANBUL, Türkiye’de ve uluslararası arenada ses getirecek konferans serisi ve sergisiyle 28 Mayıs itibari ile dünya müzeciliğinin kalbini İstanbul’da attıracak.

Heritage İstanbul Kültür Yolu Festivali 2022 “Hafıza Mekânları, Müzeler: Mimari ve Sergileme” başlığı altında 23 mimar ve tasarımcı ile konferans programı ve sergisinde kültür tutkunlarını buluşturuyor. 

HERITAGE İSTANBUL’a gelecek olan mimarlar ve mimarlık ofisleri

Adeline Rispal, Ateliers Adeline Rispal Paris; Boris Micka, BMA Boris Micka Associates; Britta Nagel, Atelier Brückner Gmbh (Partner: Shirin Frangoul-Brückner, Uwe Brückner); David Chipperfield, David Chipperfield Architects; Roman Delugan & Elke Delugan Meisl, DMAA; Emre Arolat, EAA Emre Arolat Architecture; Prof. Dr. Francesca Brancaccio, B5 srl; Han Tümertekin, Atelier Han Tumertekin; Prof Dr. Hüsamettin Koçan, Baksı Müzesi,  Kerem Erginoğlu Erginoğlu&Çalışlar; Mario Botta, Mario Botta Architetti; Murat Tabanlıoğlu, TA Tabanlıoğlu Architects; Rudy Ricciotti, Rudy Ricciotti Architecture; Rem Koolhaas, OMA (Partner: Iyko Alsaka); Selçuk Baz, Yalın Mimarlık; Suay Aksoy, ICOM;  Tadao Ando, Tadao Ando Architect & Associates; Yama Karim, Studio Liebeskind New York (Partner: Daniel Libeskind); Yuki Ikeguchi, Kengo Kuma and Associates (Partner: Kengo Kuma); Prof. Dr. Zvi Efrat, Efrat Kowalsky Architects.

Sergi, 28 Mayıs – 12 Haziran 2022, konferans serisi ise 1 - 11 Haziran tarihleri arasında, İstanbul Resim ve Heykel Müzesi'nde gerçekleşecek.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :