Turkish Delight

mimarizm.com / 06 Nisan 2023
Frank Nitsche’nin Türkiye’deki ilk kişisel sergisi “Turkish Delight”, 8 Nisan'da Pilevneli Dolapdere ziyarete açılıyor.

BUR-11-2018, 2018, Tuval Üzerine Yağlı Boya, 220x200 cm

PİLEVNELİ, Frank Nitsche’nin Türkiye’deki ilk kişisel sergini duyurmaktan mutluluk duyar. “Turkish Delight” başlıklı sergi, 8 Nisan - 14 Mayıs 2023 tarihleri arasında sanatseverleri ağırlayacak.

Nitsche’nin son dönem çalışmalarından oluşan ve galerinin dört katına yayılan “Turkish Delight”, toplamda 31 yağlı boya eser ve bir mekana özel yerleştirmeye yer veriyor.

Frank Nitsche’nin kişisel sergisi "Turkish Delight”, pazar ve pazartesi günleri hariç haftanın her günü 10:00 - 18:00 saatleri arasında PİLEVNELİ Dolapdere'de ziyaret edilebilir.

 

*

Frank Nitsche Hakkında

1964 yılında Almanya’nın Görlitz kentinde doğan Frank Nitsche, Hochschule für Bildende Künste’de sanat eğitimini tamamladı.

Nitsche, boya katmanlarını üst üste koyarak, kesişen çizgilerle belirli formlar oluşturarak sofistike bir görsel dil geliştiriyor. Geometrik şekiller, çizgiler ve formlar, inşaat planlarını, teknik modelleri, kaligrafiyi veya bilgisayar programlarını hatırlatabilecek soyut oluşumlardan meydana geliyor. Frank Nitsche, soyut kompozisyonlarını ortaya koymak için medya, pop ve tüketim kültüründen aldığı geniş bir görsel arşivden yararlanıyor.Eserlerinin büyük çoğunluğu, karakteristik bir özellik olarak hafif tonlarda haki, mavi veya yeşil ile donatılmış geniş kanvas yüzeylerde üretiyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :