Tuna Ofis’te Çağdaş Sanat: Sit, Stand, Walk!

mimarizm.com / 29 Kasım 2018
Tuna Ofis’in tasarım ve çağdaş sanatın gelişimine destek vermek amacıyla artnivo.com işbirliğiyle başlattığı “Tuna Ofis’te Çağdaş Sanat” projesinin ikinci sergisi “Sit, Stand, Walk!”, Inez Piso küratörlüğünde izleyiciye buluşuyor.

Çalışma alanlarında yer alan nesnelerin form ve renklerinin ardına saklanmış güç ilişkileri ve alanın tasarımında kullanılan belirlenmiş kelimelerin ardındaki ajanda, “Sit, Stand, Walk!” sergisine yön veriyor.

Küratör Inez Piso'ya göre; nesnelerle ayırdığımız ve şekillendirdiğimiz alanlar, iş hayatında günlük rutinimizi gerçekleştirirken nasıl hareket edeceğimize ve bu alanları nasıl kullanacağımıza müdahale ediyor. Ve çalışma, oturma, kalkma, yürüme biçimlerimizi şartlandırıyor.

Yaşam alanları tasarlanırken varsayılan hiyerarşi ve cinsiyet rollerini temel alan sergi, temsil ve kimlik üzerine karmaşık güç ilişkilerinin yer aldığı iş hayatının dış görünüşündeki masumiyet üzerinde duruyor.

Fatma Çiftçi, Burak Delier, Nejbir Erkol, Okay Özkan ve Belçim Yavuz’un katıldığı sergi, Tuna Ofis showroom katlarına yerleştirilen video, performans, müdahale ve yerleştirmeler ile sergi süresince düzenlenecek atölye çalışmalarından oluşuyor.

“Sit, Stand, Walk!” sergisi, 23 Kasım 2018 – 26 Ocak 2019 tarihleri arasında Tuna Ofis'in Altunizade'deki showroom'unda görülebilir.

Ziyaret Saatleri:
Pazartesi - Cuma, 10:00 - 18:00


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :