Ofiste Akışkanlık; Karim Rashid Tasarımı 'Streem'

mimarizm.com / 27 Nisan 2016
Tuna Ofis, ünlü tasarımcı Karim Rashid ile işbirliği yaparak çok özel bir koleksiyona imza attı. Rashid’in “Doğada düz çizgi yoktur” düşüncesinden yola çıkarak tasarladığı Streem koleksiyonu, yuvarlak hatlarıyla ofiste akışkanlık sağlıyor.

“Bugünün ofis yaşamı, bugünün tasarımı” mottosundan hareketle Tuna Ofis, Türkiye’nin ve dünyanın önemli tasarımcılarıyla çalışmaya devam ediyor. Bu işbirliklerinin son örneklerinden biri olan ve farklı çizgisiyle dikkat çeken dünyaca ünlü tasarımcı Karim Rashid imzasını taşıyan Streem koleksiyonu, ilhamını “Doğada düz çizgi yoktur” düşüncesinden alıyor. Akıcı ve yumuşak hatlara sahip Streem koleksiyonu, yuvarlak formu, renklerdeki uyumuyla dinginlik hissi yaratıyor.

karim rashid tasarımı koltuk

karim rashid tasarımı streem

karim rashid ofis tuna

Tuna Ofis Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Tuna, bu işbirliğine dair, “Sıra dışı çizgisiyle tasarım dünyasına yön veren isimlerden biri olan Karim Rashid ile çalışmaktan son derece mutluyuz. Tuna Ofis olarak her zaman farklı, ses getirecek ve sektöre dinamizm katacak çalışmalar yapıyoruz. Karim Rashid’in ofis mobilyasına getirdiği bu yorumun uzun yıllar konuşulacak bir çalışma olduğuna inanıyoruz” diyor.

karim rashid

karim rashid tuna ofis

karim rashid tasarımı streem 2 

karim rashid streem koleksiyonu

Streem’i rahat, basit, minimal ama yine de beşeri olarak tanımlayan Karim Rashid, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Günümüzde ofisler son derece kartezyen bir stile sahip ve doğal akışımıza karşı duran, organik varlığımızla çelişen bölmeli yapılardan oluşuyor. Yumuşak ve yuvarlak mobilyalar ise insanda arkadaş canlısı, güvenli ve daha dingin bir duygu uyandırıyor. Bu yuvarlak formlar aynı zamanda vücudumuzun doğal bir uzantısı gibi ve bizleri iş deneyimimizi, üretkenliğimizi artıran eşsiz bir yolculuğa davet ediyor.”


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :