Tuna Ofis’te Çağdaş Sanat: “Less Is A Bore”

mimarizm.com / 24 Nisan 2018
Tuna Ofis, Türkiye’de tasarım ve çağdaş sanatın gelişimine destek vermek amacıyla yeni bir proje başlattı. Artnivo.com iş birliğiyle hayata geçirilen “Tuna Ofis’te Çağdaş Sanat” projesinin ilk sergisine, ünlü “Less is a bore” sloganı yön veriyor.

Mobilya sektöründeki yarım asırlık yolculuğu boyunca sanata ve tasarıma destek veren Tuna Ofis, Türkiye'nin ve dünyanın önemli tasarımcılarıyla yaptığı iş birliğine, “Tuna Ofis’te Çağdaş Sanat”projesiyle devam ediyor. Projenin açılış sergisine, modern mimarinin tekdüzeliğine tepki olarak, postmodern mimarinin öncülerinden Robert Venturi tarafından ortaya çıkan “Less is a bore”sloganı yön veriyor.

Tuna Ofiste Çağdaş Sanat

Postmodern mimarinin benimsediği şekilde abartan, karikatürize eden, nedensiz ve keyfi biçimler, reklam ışıkları gibi öğeler, sanatçılar Basako, Mete Ersöz, Neslihan Karaağaç, Özlem Demirel, Seçil Erel ve Şakir Gökçebağ tarafından yeniden yorumlanarak Tuna Ofis binasının katlarına yerleştiriliyor.

Şakir GökçebağŞakir Gökçebağ

Seçil ErelSeçil Erel

BasakoBasako


Sergi, 8 Haziran’a kadar hafta içi 10:00-18:00 saatleri arasında Tuna Ofis Altunizade Showroom’unda ücretsiz ziyaret edilebilecek.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :