TSMD ve Koleksiyon'un Nisan Ayı Konuğu A Tasarım Mimarlık

mimarizm.com / 29 Mart 2011
TSMD ve Koleksiyon'un Nisan Ayı Konuğu A Tasarım Mimarlık
ATO Kongre Merkezi

Modernist çizgisi ve kalite anlayışıyla mobilya ve tasarım sektörünün öncü kuruluşlarından biri olan Koleksiyon, 2011 yılından başlayarak her ay kapılarını bir mimarlık sergisine açıyor.

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) ve Koleksiyon'un ortak projesi olan ve Mart ayında Öncüoğlu Mimarlık'ın çalışmalarıyla başlayan "Koleksiyon Mimarları Ağırlıyor" sergi dizisi, Nisan ayında A Tasarım Mimarlık ile devam ediyor.

Sergi dizisi, Türkiye'de çağdaş ve nitelikli mimarlık eserlerinin kamuoyuna tanıtılması amacını taşıyor. "Koleksiyon Mimarları Ağırlıyor" sergileri, 25 yıldan bu yana etkinliğini sürdüren TSMD üyelerinin çalışmalarını sunuyor.


Panora Alışveriş Merkezi

Projenin, her iki yılda bir yayımlanması ve toplu sergiler olarak yurt içi ve dışında dolaştırılması hedefleniyor. Yakın bir gelecekte ise İstanbul ve İzmir'de de benzerlerinin gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Panora, Armada, Antares, TOBB Ekonomi Üniversitesi ve ATO Kongre Merkezi gibi Ankara'nın iyi tanınan yapılarında imzası olan, 1997 yılında yüksek mimar Ali Osman Öztürk tarafından kurulan A Tasarım Mimarlık'ın üretimleri, 13 Nisan – 9 Mayıs tarihleri arasında Koleksiyon Ankara Showroom'da izlenebilir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :