Mimarlar Odası’nın Perspektifinden İstanbul’un Cumhuriyet Yüzyılı Sergisi

mimarizm.com / 20 Mayıs 2024
“Mimarlar Odası’nın Perspektifinden İstanbul’un Cumhuriyet Yüzyılı” sergisi, 7 Haziran'da gerçekleşecek panel ile açılacak.

Mimarlar Odası’nın Perspektifinden İstanbul’un Cumhuriyet Yüzyılı” sergisi 7 - 30 Haziran 2024 tarihleri arasında TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Binası’nda ziyaretçilerle yeniden buluşuyor. Sergi, üç büyük imparatorluğa başkentlik yapmış İstanbul’un yüzyıllık geçmişinde mekânsal, toplumsal, siyasal ve kültürel olarak önemli eşikleri gözler önüne sermeyi, tarihsel süreci yeniden değerlendirme fırsatı yaratmayı, anımsamayı ve anımsatmayı amaçlıyor.

Sergi süresince gerçekleştirilecek olan panel ve sempozyumla Cumhuriyetin günümüze ulaşan mirası, mimarlık tarihi, koruma ve planlama gibi konular açısından yeniden sorgulanacaktır. Bu çerçevede serginin yeniden açılacağı 7 Haziran Cuma günü "Mimarlar Odası’nın Perspektifinden İstanbul’un Cumhuriyet Yüzyılı Sergisi Açılış Paneli" ve 12 Haziran Çarşamba günü ise tüm gün sürecek “İstanbul’da Kentsel Dönüşüm ve Yitirilen Cumhuriyet Dönemi Mimarlık Mirası” konulu bir sempozyum düzenlenecektir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :