Mevcudiyet Kayıtları

mimarizm.com / 29 Mart 2022
Müze Evliyagil bünyesindeki ArtOda'da yer alan, Mevcudiyet Kayıtları isimli performans arşivleri video sergisi 22 Mayıs'a kadar ziyaret edilebilir.

Müze Evliyagil bünyesinde kısa süreli sergi ve projelerin de gerçekleştiği ArtOda, Mevcudiyet Kayıtları isimli performans arşivleri video sergisini ağırlamaya hazırlanıyor. Türkiye genelinde video sanatını mercek altına almak üzere eş zamanlı olarak düzenlenen SENKRON’un takviminde de yer alacak olan Mevcudiyet Kayıtları; Türkiye’de performans sanatının önde gelen kıdemli isimleriyle genç performans sanatçılarınının performans arşivlerini bir araya getiriyor. Kadın kimliği, beden politikaları ve bedenin sınırları kavramları etrafında 6 sanatçının performans videoları Mevcudiyet Kayıtları sergisinde 22 Mayıs 2002 tarihine kadar Perşembeden Pazara 11.00-17.00 saatleri arasında Müze Evliyagil ArtOda’da izlenebilir.

Sanatçılar: Ebru Sargın L., Gülhatun Yıldırım, Mehtap Baydu, Nezaket Ekici, Zeynep Kayan & Özgür Atlagan

Küratör: Can Akgümüş

Türkiye genelinde eş zamanlı olarak düzenlenecek sergi ve etkinliklerle bu yıl ikinci edisyonu 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen SENKRON, video sanatını mercek altına alıyor. İstanbul başta olmak üzere, Türkiye’nin birçok ilinden bu sene 53 katılımcı sanat kurumları ve organizasyonlarının işbirliği ile gerçekleşiyor. SENKRON, Bir sanat mecrası olarak videoyu farklı mekânlarda görünür kılmayı amaçlıyor ve içinde bulunduğumuz bu zor dönemde, farklı iş modelleri ile çalışan sanat kurumları ve organizasyonlarını birlikte hareket etmeye davet ediyor. İlerleyen senelerde daha geniş katılım ile kapsamını genişleterek bu birlikteliğin ve dayanışmanın devam edeceği bir etkinlik olmayı amaçlıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :