"Karaköy Olimpiyatları" Sergisi Katılımlarınızı Bekliyor

mimarizm.com / 07 Kasım 2012
"Karaköy Olimpiyatları" Sergisi Katılımlarınızı Bekliyor

TAG Platform'un Koray İnşaat sponsorluğunda yürüttüğü "Herkes için Tasarım" kampanyası, kentte her gün mücadele ettiğimiz ve çoğu zaman alışkanlıktan görmediğimiz engellere, "Eve Dönerken İki Ekmek 1 Madalya" sloganı ekseninde hazırlanan sergi ile dikkat çekmeyi amaçlıyor.1. İstanbul Tasarım Bienali 'nin ana teması "Kusurluluk" kapsamında düzenlenen sergi,  iki büyük haritadan oluşuyor. Bu haritaların ilki; atölye çalışmalarının sonuçlarına dayanan Karaköy Kusurluluk Haritası. Atölye boyunca farklı insan tiplerine bürünen öğrenciler, değişen insan özelliklerine göre Karaköy'de gündelik hayatı deneyimlediler. Kentteki mücadeleyi, yaratılan Olimpiyat oyunlarıyla anlatan öğrencilerin videoları da sergide izlenebiliyor.

Etkinlikte ikinci harita ise tüm İstanbulluları katılıma çağırıyor! Boş haritanın üzerine sorunları küçük not kağıtlarına yazarak iğneliyorsunuz. Böylece yavaş yavaş İstanbul'da yaşayanların yarattığı Kusurluluk Haritası ortaya çıkmaya başlıyor.

Ayrıca, kentlerde gündelik hayatımızı mücadeleye çeviren engelleri, kusurları ortaya çıkarmak amacıyla hazırlanan ve sergi mekanlarından temin edilebilecek sarı çıkartmalar da "Herkes için tasarım"a işaret etmek üzere kullanılmayı bekliyor.

Çıkartmaların işaret ettiği kusurların fotoğraflarını, Tasarım Bienali'nin Facebook sayfası ya da Twitter hesabı üzerinden #karakoyolimpiyatları etiketiyle paylaşarak etkinliğe katılabilirsiniz. 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :