Herbert Mehler Uniq İstanbul'da

mimarizm.com / 09 Haziran 2016
Turkmall Sanat, Uniq Gallery ve Art350, Alman sanatçı Herbert Mehler'in, organik meyve ve tohum gibi doğal maddelerden ilham alarak yarattığı çelik heykellerini 31 Ağustos’a kadar Uniq İstanbul'da sanatseverlerle buluşturuyor.

Serginin açılış kokteylinde sanatçı, Türkiye'de olmaktan dolayı duyduğu mutluluğunu dile getirerek bir sunum gerçekleştirdi. Art Walk'taki eserlerini bütün detayları ile sanatseverlere sunan Herbert Mehler, doğa referanslı çelik heykellerine el işçiliğiyle verdiği kıvrımlarla beğeni topladı. Herbert Mehler’in eserleri, Ağustos ayının sonuna kadar Uniq İstanbul’un farklı noktalarında sergilenmeye devam edecek.

herbert mehler

Alman sanatçı Herbert Mehler üretiminde organik, meyve ve tohum gibi doğal maddelerden ilham alıyor. Sanatçının doğa referanslı heykelleri -silindirik gövde, daireler, küreler ve spiraller- korten çeliği ile şekilleniyor. Yapıtlarının formu, teması, boyutları, kullandığı malzemede yalınlığın ve dinginliğin ön planda olduğu hissediliyor.

Herbert Mehler

Herbert Mehler

Sanatçının el emeğiyle çeliğe işlediği bu kıvrımlar organik ve yapısal formları iç içe geçiriyor. Kıvrımlar heykelin paslı patikalarını mimari bir forma dönüştürürken, akışkan şekiller malzemenin hantallığını kırıyor. Yapıtların esinlendiği mikro formlar tek bir malzemeyle şekilleniyor ve Yunan kolonları görkemiyle izleyiciyle buluşuyor.

Herbert Mehler

Herbert Mehler hakkında:

1949 yılında Steinau, Fulda’da doğan sanatçı, Nürnberg Güzel Sanatlar Akademisi’nde eğitimini tamamlamıştır. Herbert Mehler,  hem Würzburg Riedenheim’da, hem de Berlin’de yaşamakta ve çalışmaktadır.
 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :