"Her Düşenin Kanadı Yoktur"

mimarizm.com / 25 Temmuz 2016
Selen Ansen'in küratörlüğünü yaptığı sergi Arter'de ziyarete açıldı. Bas Jan Ader, Phyllida Barlow, Cyprien Gaillard, Ryan Gander, Mikhail Karikis & Uriel Orlow, VOID ve Anne Wenzel’in eserlerini bir araya getiren sergi, 18 Eylül'e kadar görülebilir.

“Yerçekimi” ve “ağırlık/vakar” kavramları etrafında geliştirilen "Her Düşenin Kanadı Yoktur" adlı sergi, düşme eylemini fiziksel bir düşüş, beceriksizlik ya da yetersizlikten kaynaklanan bir sonuç veya kötü yazgını getirdiği kaçınılmaz son gibi ilk çağrışımlarının ötesine geçerek ele alıyor. Her şeyin her an düştüğü ve düşmeye devam ettiği fikrinden hareket eden sergi maddesel olsun ya da olmasın her şeyi düşmeye zorlayan bu ortak zeminde, beklenmedik ile sıradan olanı birbirine bağlayan bu hareketin üretici gücünü açığa çıkarmayı amaçlıyor. Sergiye ana fikrini veren düşme eylemi, gerçekliğin yüceltilmesine dayalı bir sanat geleneğinden uzaklaşarak, yükseliş ve düşüş arasındaki dengeye odaklanıyor.

Phyllida Barlow isimsiz: yıkıksahne2016 2016 Phyllida Barlow, isimsiz: yıkıksahne, 2016 

Ryan Gander,Arter,2010Ryan Gander, Ftt, Ft, Ftt, Ftt, Ffttt, Ftt, veya güncel bir jestin nasıl oluştuğuna dair modern bir temsil, 2010

Sergiye, Selen Ansen’in kavramsal çerçevesinin yanında sanat tarihçisi Barış Acar ve yazar Emre Ayvaz’ın kaleme aldığı metinleri içeren iki dilli bir yayın eşlik ediyor.

“Her Düşenin Kanadı Yoktur” adlı sergi 18 Eylül 2016'ya kadar Arter'de ziyarete açık olacak.

Ziyaret saatleri:
Salı–Perşembe 11:00–19:00 
Cuma, Cumartesi ve Pazar 12:00–20:00 
Pazartesi günleri kapalı.

Arter sergilerine giriş ücretsizdir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :