Hayri Logie, Sinan Şengün

mimarizm.com / 14 Eylül 2023
Galeri Siyah Beyaz, 40. yılı olan 2023-2024 sezonunda, birlikte üretme pratiğinin bir karşılığı olarak sanatçı eşleşmelerine ev sahipliği yapıyor. Sezonun ilk sergisi, “Hayri Logie, Sinan Şengün“.

Galeri Siyah Beyaz, 40. yılı olan 2023-2024 sezonunda, birlikte üretme pratiğinin bir karşılığı olarak sanatçı eşleşmelerine ev sahipliği yapıyor. Zamanlarını ve mekanlarını birbirleri ile paylaşan sanatçı ikilileri, aynı malzemeye farklı zamanlarda müdahale etmenin yanı sıra aynı mekânda birbirlerinin malzemelerini ve imgelerini dönüştürüyor. Sanatçı ikililerinin üretim sürecinden başlayan ve temelde bir yaşam pratiği olan bu birliktelik, sanatçıları, galeriyi ve izleyicileri ortaklaşmaya davet ediyor.

Sezonun ilk sergisi, Sinan Logie ve Hayri Şengün’e ait. 40. yılın ilk sanatçı ikilisinin 22 Eylül – 21 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan “Hayri Logie, Sinan Şengün“ isimli sergisi, her iki sanatçının üretme pratiği ve malzemesini içe içe geçirdiği bir deneyim sunuyor. Sanatçılar, bu sergide anlam/anlamsızlık/gerçeklik üzerine bir arayışa gidiyor.

İkili, 2021 yılından bu yana, yoldaşlıklarının bir parçası olarak beraber ses yapmaktadır. Bu alanda da kazalar yapıp, kabul ederek ve onları hata olmaktan çıkana kadar tekrarlayarak yeni bir gerçeklik üretebileceklerinin farkına varırlar. Sonrasında, her şey bir çorap söküğü gibi anlamını yitirir ve dönüşür. Nesne ve özne, bireylik ve ötekilik yok olur. Oluşturdukları bu özgürlük alanında, sokaklar titreyebilir, tenis “konları” belirebilir, hatta bazen insanlar kaldırımda ters yürümeye başlayabilir.

Siyah Beyaz’ın 40. yaşı için bir araya gelen Logie ve Şengün, galerinin mekânında yeni bir gerçeklik kuruyor; bu kez Hayri Logie ve Sinan Şengün olarak. Bu serüvende, hata payı kıskacı geniş. Sanatçı ikilisi, izleyiciyi, yeni kazalar üreterek, iki ayaklı ve iki elli kentliler dünyasında, yeni örgütlenme biçimlerini aramaya davet ediyor.

İkilinin “Hayri Logie, Sinan Şengün“ isimli sergisi 22 Eylül – 21 Ekim 2023 tarihleri arasında Pazar hariç her gün 11.00-19.00 saatleri arasında Galeri Siyah Beyaz’da ziyaret edilebilir.

Sanatçılar, sergiyi gezerken Hayri ile Sinan’ın "Angara’da Aphex Twin Gafası Yaṣayanlar" grubunun kayıtlarını kulaklıklarınız ile dinlemenizi tavsiye ediyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :