Dice Kayek'in "İstanbul Contrast" Sergisi İstanbul Modern'de

mimarizm.com / 24 Ağustos 2010
Dice Kayek'ten "İstanbul Contrast" Sergisi İstanbul Modern'de Dice Kayek markasının yaratıcıları Ece ve Ayşe Ege'nin İstanbul'u simgeleyen tasarımlarını bir araya getiren "Istanbul Contrast" sergisi, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı desteğiyle 26 Ağustos'ta İstanbul Modern'de açılıyor.

İstanbul'un farklı yüzlerini simgeleyen 26 tasarımın sergileneceği "İstanbul Contrast", İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) ve İstanbul Moda Akademisi'nin (İMA) organizasyonu, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı'nın katkılarıyla, İstanbul Fashion Week kapsamında gerçekleşiyor.

Dünya üzerinde geçmiş ve bugünün en çarpıcı biçimde harmanlandığı şehirlerden biri olan İstanbul'un görkemli tarihinin yeni yüzü, Dice Kayek koleksiyonunda bu kez ters açıdan yorumlanıyor. Dice Kayek, İstanbul'daki karşıtlıkların yarattığı değeri ortaya koyduğu 26 farklı tasarımın her birinde kentin farklı bir yüzünü simgeliyor.

Sergide, Dolmabahçe Sarayı Kış Bahçesi'nin büyülü güzelliği, dantellerle bezenmiş bir kıyafette, Galata Köprüsü'nün ferforjeleri ise metal parçalarla işlenmiş bir başka siluette yorumlanıyor. "Kubbe", "Kumru", "Lokum", "Galata", "Topkapı", "Lale", "Kaftan" ve "Boğaziçi", söz konusu özel giysilerden sadece birkaçının isimleri…

Fransız merkezli tasarımcı Arik Levy tarafından hazırlanan ve "LogForest" ismini taşıyan yerleştirme eşliğinde görücüye çıkacak "İstanbul Contrast" sergisi, 26 Ağustos-19 Eylül tarihleri arasında İstanbul Modern'de izlenebilir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :