Design Turkey Sergisi, İmob Ofis Mobilyaları Fuarı'nda

mimarizm.com / 28 Ocak 2013
Design Turkey Sergisi, Ofis Mobilyaları Fuarı'nda

2012 yılının son günlerinde üçüncüsü gerçekleştirilen Design Turkey Ödülleri'nde ofis ve ev mobilyası kategorisinde ödül alan tüm tasarımlar, İmob OFFİCEXPO Ofis Mobilyaları Bölümü'nde fuar süresince ana fuayede sergilenecek. 

Ofis Mobilyaları alanında Üstün Tasarım Ödülü alan 2, İyi Tasarım Ödülü alan 9 ve Ev Mobilyaları alanında İyi Tasarım Ödülü alan 7 tasarım, Ofis Mobilyaları Fuarı'nı gezenler tarafından görülebilecek.


  Ersa, Envelope bekleme koltuğu

Son yıllarda tasarıma verilen değer, düzenlenen yarışmalarla kendini gösteriyor. Artık hemen hemen her sektörde üretim yapan firmalar, ürettikleri tasarımlarla yurt içinde ve dışında düzenlenen çeşitli tasarım yarışmalarına katılıyor. Kazanılan ödüllerin sayısı da her geçen gün artıyor.

Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) işbirliğiyle bir TURQUALITY® programı etkinliği olarak düzenlenen "Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri', her geçen yıl daha fazla ilgi görüyor.


  Delta, Kaf ofis mobilyası

Bu yıl Design Turkey'e 13 sektörden toplam 410 başvuru yapıldı. Dünyaca ünlü tasarım uzmanlarının, ön elemeyi geçen 365 endüstriyel tasarımdan 90'ı ‘İyi Tasarım', 14'ü ise 'Üstün Tasarım' ödülüne layık görüldü. Toplam 19 ‘Kavramsal Tasarım' başvurusundan ise 2'si ödül almaya hak kazandı. Projeye en fazla katılım 70 tasarım ile ev mobilyası, 59 tasarım ile ev ve büro malzemeleri, 51 tasarımla da ambalaj sektöründen oldu.

Büro ve ev mobilyası katagorilerinde Üstün Tasarım Ödülü alan 2 ve İyi Tasarım Ödülü alan toplam 16 tasarım, İmob OFFICEXPO Ofis Mobilyaları Bölümü'nde fuar süresince ana fuayede sergilenecek.


  Koleksiyon, Gala çalışma koltuğu

 

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :