Tasarımcı Adaylarından "Aktif Çalışma Noktaları" Sergisi

mimarizm.com / 25 Ocak 2013
Tasarımcı Adaylarından "Aktif Çalışma Noktaları" Sergisi

ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencileri tarafından gerçekleştirilen "Aktif Çalışma Noktaları" projelerinin üretilen prototipleri, ODTÜ ve OMSİAD işbirliğinde düzenlenen Ofis Mobilyaları Fuarı etkinlikleri çerçevesinde, İmob OFFICEXPO Ofis Mobilyaları Bölümü'nde sergileniyor.


Hot Break, Bürosit


29 Ocak – 2 Şubat 2013
tarihleri arasında düzenlenen Ofis Mobilyaları Fuarı etkinlikleri kapsamında, internet için "Aktif Çalışma Noktaları" geliştirmek amacıyla ofis mobilyaları sektöründe faaliyet gösteren ve 70'i aşkın üyesi olan OMSİAD (Ofis Mobilyaları Sanayi ve İş Adamları Derneği), ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü ile işbirliği içine girdi.


Penta, Tuna Ofis


Yıllardır eğitim projeleri için firmalarla işbirliği içinde olan ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nün 33 son sınıf öğrencisinin gruplar halinde çalıştığı projede; havaalanı, alışveriş merkezi, fuar alanı, otobüs terminali gibi günlük yaşantımızda vakit geçirdiğimiz ve kısa süreli internete bağlanma ve çalışma ihtiyacı duyduğumuz mekanlara özel 9 farklı tasarım önerisi sunuldu. Öğrenciler tasarımlarını geliştirirken hem Aktif Çalışma Noktaları'nın yerleştirileceği mekanları, hem de günümüz çalışma trendlerini göz önünde bulundurdular.

OMSİAD üyesi Atagür, Bamos, Bürosit, Delta, Ersa, Nexoff, İkoor, Tuna, Ürosan firmalarının, 1/1 ölçekte prototiplerini gerçekleştirdiği bu dokuz projenin final jürisi, 16 Ocak'ta Ankara Esenboğa Havalimanı'nda yapıldı.


Workstation, Ersa Ofis


Proje yürütücüleri Gülay Hasdoğan, Bahar Şener-Pedgley, Sezgin Akan, Ece Yalım, Aykut Coşkun, Erçin Okursoy, Pınar Kaygan, Mine Hoşgün Soylu ve prototip üretimlerini gerçekleştiren firmaların temsilcilerinin de aralarında bulunduğu final jürisinin ardından tüm projeler, 17 Ocak – 26 Ocak 2013 tarihleri arasında Ankara Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde sergilendi. Fuarın konsept danışmanı, endüstriyel tasarımcı Sezgin Akan'ın hayata geçirdiği Aktif Çalışma Noktaları sergisi daha sonra İstanbul'a getirildi.

29 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Ofis Mobilyaları Fuarı boyunca fuarı gezenler tarafından görülebilecek.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :