Depardon'un Objektifinden Avrupa Limanlarındaki Göçmenlerin Öyküsü

mimarizm.com / 26 Aralık 2012
"Sınırların Ötesinde / Beyond the Border"

'Beyond the Border' (Sınırların Ötesinde) röportajı ile Fransa'da, 2011 Bourse du Talent ödülüne layık görülen fotoğraf sanatçısı Mathias Depardon objektifi aracılığıyla bilinmeyen bir Altın Şehir'e açılan kapı olarak görülen Avrupa limanlarındaki göçmenlerin zorlu yolculuğunu anlatıyor.

Depardon'un iz bırakan bu çarpıcı fotoğraf dizisi acımasız ve uzak bir dünyanın mutsuz insanlarına bir yüz kazandırırken, umudun gücüne adanmış bir hikayeyi anlatıyor.
Sergi, 18 Ocak - 16 Mart 2013 tarihlerinde, hafta içi ve Cumartesi günleri 09:00 – 21:00, Pazar günleri ise 09:00 – 13:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.


Mathias Depardon

1980 doğumlu Mathias Depardon İstanbul'da yaşıyor. Brüksel'de iletişim eğitiminin ardından Le Soir gazetesi için fotomuhabirlik yapan Depardon, daha sonra bağımsız çalışmaya başladı. Birkaç yıldır göç teması üzerine yoğunlaşan sanatçı iklim göçmenlerini de fotoğraflıyor. Mathias Depardon'un çalışmaları, Le Monde Magazine, Newsweek, The Sunday Times Magazine, L'Espresso, International Herald Tribune/ New York Times, The Wall Street Journal ve Télérama'da yayınlandı. UNHCR ve Amnesty International gibi kurumlarla da işbirliği yapan Depardon'un  fotoğrafları yakın bir süre önce Fransa Ulusal Kütüphanesi koleksiyonuna dahil edildi.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :