Contemporary Istanbul 2011

mimarizm.com / 20 Ekim 2011
Contemporary Istanbul 2011


'Pilot', Bashir Borlokov.

Türkiye'nin ilk ve tek uluslararası çağdaş sanat fuarı 'Contemporary İstanbul', 6. yılında sanatseverleri yeni ve daha geniş bir alanda ilklerle buluşturmaya devam ediyor.

24-27 Kasım 2011 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ile İstanbul Kültür Merkezi'nin yer aldığı toplam 12.500 metrekarelik bir alanda gerçekleştirilecek olan fuarda, Türkiye'den ve dünyadan 550 sanatçıya ait 3000 çağdaş sanat eserinin görülebilecek. Contemporary İstanbul'u 1000'in üzerinde uluslararası koleksiyonerin ziyaret etmesi bekleniyor.

Ana sponsorluğunu Akbank Private Banking, destek sponsorluğunu Zorlu Center'ın üstlendiği Contemporary İstanbul'a bu yıl, 22 ülkeden 41'i yurtdışı ve 48'i yurtiçi olmak üzere 89 çağdaş sanat galerisi katılacak.


Mirafinal

Türk çağdaş sanatının yanında; Balkanlar, Karadeniz, Orta Doğu ve Doğu Akdeniz ülkelerinin sanat üretimlerine de ev sahipliği yaparak İstanbul'u merkez haline getirmeyi amaçlayan Contemporary İstanbul,'New Horizons - Yeni Ufuklar' adlı bölümde her yıl farklı ülkelere yer veriyor. Bu yıl 'New Horizons' bölümünde, Körfez ülkelerinden (Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Suudi Arabistan) 7 sanat galerisi yer alacak. 


Nja Mahdia MAHDAOUI, solvent on denim, 1995.


'Men at work', EOA Projects.

Sanatın yaygınlaşmasını ve benimsenmesini sağlamak, genç sanatçı ve galerilere destek olmak amacıyla tüm yıla yayılan konferanslar ve sergiler de düzenleyen Contemporary İstanbul, bu hedef doğrultusunda geçtiğimiz ay dünyanın ünlü mimar ve sanatçılarını 'Kent ve Kültür' konferansı kapsamında İstanbul'da ağırladı. Pritzker Ödüllü mimar Jacques Herzog'un da katıldığı konferansta İstanbul'un kültür ve sanat merkezi olarak değişmekte olan altyapısı tartışıldı.


 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :