Sanat ve Mimarlık Fikir Önderleri "Contemporary Istanbul"un "Kent ve Kültür" Konferansı'nda

mimarizm.com / 15 Ağustos 2011
Sanat ve Mimarlık Fikir Önderleri "Contemporary Istanbul"da Bir Araya Geliyor

Contemporary İstanbul 2011 kapsamında düzenlenecek olan "Kent ve Kültür" başlıklı konferans, uluslararası arenadan fikir önderlerinin katılımıyla 19 Eylül'de gerçekleştiriliyor. Sanat ve mimarlık alanından çağımızın en etkili aktörleri, "Kent ve Kültür" konferansında İstanbul'un kültür ve sanat merkezi olarak değişmekte olan alt yapısını tartışacak.


Bu sene 24 – 27 Kasım 2011 tarihlerinde sanatseverlerle buluşacak olan "Contemporary Istanbul 2011", yıl boyunca gerçekleştirdiği etkinliklerine bir yenisini daha ekleyerek kültür-sanat alanında yaptığı çalışmalarını genişletiyor. Contemporary Istanbul tarafından düzenlenen "Kent ve Kültür" konferansı, İstanbul Bienal'ine paralel olarak 19 Eylül Pazartesi günü gerçekleşecek.

"Kent ve Kültür" konferansı İstanbul'da, uluslararası kültür, sanat ve mimarlık dünyasının önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleşecek. Qatar Museums Authority Yönetim Kurulu Başkanı H. E. Sheikha Al Mayassa Bint Hamad Bin Khalifa Al-Thani'nin katılımlarıyla gerçekleştirilecek konferans iki bölümden oluşacak.

"Kent ve Kültür" konferansının sabah seansının moderatörlüğü, Contemporary Istanbul'un Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Akay tarafından yürütülecek. "Bir Kentin Kültür Merkezi Olması Sağlayan Nedir?" başlığı altında gerçekleşecek olan sabah seansına, sanat teorisyeni Anna Waldman, 54. Venedik Sanat Bienali Türkiye Pavyonu küratörlüğünü üstlenen çağdaş sanatçı Ayşe Erkmen, Documenta'nın eski direktörü küratör Catherine David ve çağdaş sanatçı-heykeltraş Elisabeth Ballet konuşmacı olarak katılacaklar.

Mimarlık bölümü açılış konuşması, Pekin Ulusal Stadyumu'nun ve Tate Modern Bankside'ın tasarımcısı Herzog & de Meuron'un kurucu ortağı, Pritzker ödüllü İsviçreli mimar Jacques Herzog tarafından gerçekleştirilecek.

"Mimarlığın Kent Kültüründeki Rolü ve Önemi"nin tartışılacağı akşamüstü seansının moderatörlüğü ise ODTÜ Mimarlık Fakültesi'nde öğretim görevlisi olan Prof. Dr. Suha Özkan tarafından gerçekleşecek. Bu seansta, 2010 Ağa Han Mimarlık Ödülü'nün sahibi mimar Emre Arolat, Mecanoo Mimarlık Ofisi'nden Francine Houben, Frankfurt Modern Sanat Müzesi'nin tasarımcılarından ve Hans Hollein Mimarlık Ofisi'nin kurucularından Hans Hollein ve Roma Çağdaş Sanatlar Müzesi Mimarlık Ödülü sahibi ODBC Mimarlık ofisinden Odile Decq de görüşlerini paylaşacaklar.

Konferans, Almanya'dan Akademie Der Künste'nin Direktörü Dr. Johannes Odenthal tarafından yapılacak kapanış konuşmasıyla son bulacak.

Konferans programı için lütfen ilerleyiniz.    >>>>>>>


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :