Bana Hikayeni Anlat

mimarizm.com / 07 Ocak 2022
20 sanatçının çocukluk hikâyelerinin sihirli gücünden ilham alan Bana Hikayeni Anlat, Şişli Belediyesi’nin desteğiyle 10-31 Ocak tarihleri arasında bir açık hava sergisine dönüşüyor.

20 sanatçının çocukluk hatıralarını bir araya getiren, Paper street Co. imzalı katılımcı sanat projesi Tell Me Your Story kitabın ardından şimdi de yolculuğuna sergi ile devam ediyor. Çocukluk hikâyelerinin sihirli gücünden ilham alan proje Bana Hikayeni Anlat adıyla, Şişli Belediyesi’nin desteğiyle 10 - 31 Ocak tarihleri arasında bir açık hava sergisine dönüşüyor.

Itzik Rennert

Ortak üretimden beslenen, diyalog yaratma amacıyla güçlerini birleştiren 10 Türkiyeli, 10 İsrailli sanatçının eşleşmesi ve çocukluk anılarını birbiriyle paylaşması ardından her sanatçının partnerinin hikâyesini kendi özgün diliyle resmetmesiyle şekillenen proje kitap olarak yayımlanmış ve oldukça ilgi çekmişti. Çocukluğun renkli ve büyüleyici dünyasının kapılarını aralayan kitap şimdi ise sayfalardan taşıyor ve şehrin sokaklarına yayılıyor.

Gökçe İrten

Renklerin duygulara karıştığı, çocukluğun saf ruhunun kelimelerden çizgilere döküldüğü, mesafelere rağmen ortak bağların vurgulandığı Bana Hikayeni Anlat etkileşime açık, temas kuran ve birliktelikten beslenen bir kamusal alan projesiyle sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Renklere dönüşen hikâyelerin Abdi İpekçi Meydanı’ndan başlayan bir rota ile billboardlar aracılığıyla Şişli sokaklarındaki açık hava mecralarına yayılacağı sergi; katılımcı, erişilebilir ve deneyime açık bir kurguya sahip. 10 Ocak’ta açılacak olan sergi 31 Ocak tarihine dek ziyaret edilebilecek.

Mert Tugen

Sergide yer alan sanatçılar: Ahu Akgün, Aya Talshir, Bora Aşık, Dror Cohen, Ecem Yüksel, Einav Vaisman, Gilad Seliktar, Gökçe İrten, Itzik Rennert, Jennifer İpekel, Keren Katz, Meltem Şahin, Mert Tugen, Michal Bonano, Roni Fahima, Sasha Zilberman, Selin Çınar, SENA, Shahar Kober, Vardal Caniş.

Tasarım: Ayşe Zeynep Özbay
Editöryel Düzenleme: Alican Kutlay
Proje Kurgusu: Ayşe Zeynep Özbay, Elazar Zinvel, İpek Özbay, Keren Katz


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :