Destruction

mimarizm.com / 06 Ocak 2022
Tasarımcı Bülend Özden ilk kişisel sergisi “Destruction” ile 22 Ocak tarihe kadar Goba Art&Design’da sanatseverlerle buluşuyor.

Bülend Özden’in sahip olduğumuz ve bizi mutlu eden şeylerin bir anda yok olma ihtimalini deneyimlettiği sergisi “Destruction (Yıkım, imha)” ile sanatseverleri farkındalığa davet ediyor. Mimar ve Tasarımcı kimliklerinin yanı sıra 2019 yılından beri resim ve heykel çalışmalarına başlayan Bülend Özden, seçtiği konular çerçevesinde duygularını şekillendirerek eserler yaratmaktadır.

Destruction (Yıkım, imha)

Hayatın doğal akışı içerisinde alıştığımız inandığımız veya garanti olarak gördüğümüz yaşam tarzımızın bir anda aniden değiştiğini, parçalandığını, yıkıldığını hayal edelim. Hiç beklemediğimiz bir zamanda bağlı olduğumuz değerlerin yıkılması, zihnimizde duygusal anlamda bir parçalanmaya yol açabilecektir.

Bizi mutlu eden şeylerin ansızın imha olmasına dair bir sorgulama ve arkasından gelen zihinsel tahribat eserlerin vurgusudur. Bu sorgulamanın amacı, bağlı olduğumuz duygusal şeylerin ansızın kaybedilebilir olduğunu bize hatırlatması ve farkındalığımızı çoğaltmasıdır.

Tasarım dünyasının sanata, sanat dünyasının ise tasarıma olan ilgisini ve ilişkisini vurgulayan sergilere öncülük yapma amacıyla kurulan Goba Art&Design, Kalebodur tarafından desteklenmektedir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :