ALAN İstanbul, Açılışını İlk 'Otoportre'ler Karmasıyla Yapıyor

mimarizm.com / 16 Ocak 2012
ALAN İstanbul, Açılışını İlk 'Otoportre'ler Karmasıyla Yapıyor

ALAN İstanbul yeni galeri mekânının açılışını, 11 çağdaş sanatçıdan oluşan "Otoportre" sergisi ile yapıyor. Uluslararası çağdaş sanat ortamında kendilerine yer edinmiş sanatçıların çoğunun ilk otoportre çalışmasını bir araya getiren sergi, bu açıdan tarihi bir önem taşıyor.


  İrfan Önürmen, yerleştirme, 262x554.

Antik Çağ'dan Rönesans'a, daha sonra ise modern sanat içerisinde özgül bir yere sahip olan otoportre, çağdaş sanatta da özellikli bir yere sahip. Farklı teknik, araç ve yaklaşımlara sahip sanatçıların kendilerine dönük bakışları, güncel izleyiciler açısından değerlendirmeye değer bir durum ortaya koyarken, sanat tarihi yazımı açısından da geleceğe dönük izler taşıyan bir özellik kazanıyor.

Sanatçıların özel olarak ürettikleri otoportre çalışmalarının yaratacağı sıcak ve samimi ortam, ALAN İstanbul'a, yeni galeri mekânın açılış sergisini belirlemede öncelikli bir neden teşkil ediyor. Sergi, dinamik bir sanat üretimine sahip olan İstanbul'da, öz-imgelemlerine içtenlik dolu ifadelerle bakan sanatçıların, kendi üretim süreçlerinin bir özeti niteliğinde.

İrfan Önürmen - A.Cem Şahin - Arda Yalkın - Ozan Oganer - Ardan Özmenoğlu - Nejat Satı - Huri Kiriş - Beyza Boynudelik - Bahar Oganer - Barış Sarıbaş- Olgu Ülkenciler 'in çalışmalarından oluşan sergi, 3 Mart 2012 tarihine kadar ALAN İstanbul'da görülebilir.


   Nejat Satı, yerleştirme, 100x120.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :