Ahmet Güneştekin’den “Kayıp Hikayeler” Sergisi

mimarizm.com / 10 Temmuz 2019
Mine Sanat Galerisi Bodrum Yalıkavak mekânı 23 Temmuz-18 Ağustos tarihleri arasında Ahmet Güneştekin’in Kayıp Hikayeler” sergisine ev sahipliği yapacak.

Uluslararası çok sayıda galeri tarafından temsil edilen ve küresel sanat platformlarında işleri sergilenen Ahmet Güneştekin’in farklı araç ve yöntemlerle çalıştığı eserlerinden oluşan “Kayıp Hikayeler” sergisi 23 Temmuz Salı günü sanatseverlerle buluşuyor.

Sergide sanatçının, renklerin yerleşimi, üç boyutlu iz düşümler, optik bileşenlerin kullanımı, görüntünün çakıştırılması ve katmanlı kurgunun ortaya çıkışına dayanan bir anlayışla mitosları subjektif biçimler olarak çalıştığı işleri sergilenecek. Güneştekin’e göre mitoslar uydurulmuş hikayeler değildir, olayların fantastik yansımasıdır; şahsi, subjektif bir kavrayışın sonucu, bilincin mantığı ve diyalektik bir zorunluluktur.

Sergi, mitosların ve modern algılama biçimlerinin bir sentez içinde olduğunun fark edilmesini sağlamaya yönelik. Güneştekin’in “Kayıp Hikayeler” adlı kişisel sergisi, uzun yıllardır süregelen iş birliğinin neticesinde 18 Ağustos tarihine kadar Mine Sanat Galerisi Yalıkavak Bodrum mekânında görülebilir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :