Adaların Sesleri

mimarizm.com / 30 Ekim 2019
TEPTA'nın aydınlatma sponsorluğunu üstlendiği "Adaların Sesleri" sergisi, 16. İstanbul Bienali paralel programı kapsamında 2 Kasım Cumartesi günü açılıyor.

“Sofra” ve “Yuvarlak Masa” olmak üzere üç aktiviteden oluşan Adaların Sesleri/Islands Songlines sergisi, 2 Kasım Cumartesi günü Anadolu Kulübü İkiz Köşkler’de, 16. İstanbul Bienali paralel programı kapsamında, açılışını yapacak.

Dünya Mirası Adalar Açık Radyo programı, Studio Ossidiana ve Açık Radyo'nun birlikte düzenlediği sergi, antroposen çağında, içinde bulunduğumuz dönüşümleri Prens Adaları örneğinden hareket ederek, anlamlandırarak, sorgulamayı öneriyor.

Sergide, 2018 yılı Prix de Rome ödülü sahibi Studio Ossidiana’nın Dünya Mirası Adalar Açık Radyo programında, adalar ekolojisi ile ilgili yayınlanan söyleşilerden yola çıkarak yarattıkları enstalasyonu sergilenecek. Minimal bir düzende hazırlanan enstalasyon küçük seramik parçalardan oluşuyor.

Sosyal bilimci, aktivist, üretici, sanatçı, araştırmacıları bir araya getiren organizasyon kapsamında düzenlenen “Adaların Sesi Yuvarlak Masa” etkinliği ve sergi açılışı sosyal medya üzerinden canlı olarak izlenebilecek. Ayrıca organizasyonun videosu ve hazırlanan radyo kayıtları Açık Radyo’da ve radyonun sosyal medya hesaplarında yayınlanacak. Sergi 10 Kasım tarihine kadar Pazartesi günleri hariç haftanın her günü, saat 13:00-16:00 arası ziyaret edilebilir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :