9. Sanata Yolculuk: Ersin Karabulut & Machine à bulles

mimarizm.com / 10 Haziran 2021
Institut français Türkiye, 10 Haziran tarihinden itibaren, geleneksel kağıt çizgi romanlar ile tamamen dijital, yeni çizgi roman formatlarını bir araya getiren “melez” bir çizgi roman sergisi sunuyor.

Institut français Türkiye, geleneksel basılı yayınlar için çizilen çizgi romanlarla ve tamamen dijital yeni formatlarda yaratılan çizgi romanların karışımından oluşan melez bir çizgi roman sergisi sunuyor. Bu sergi, bu yıl Institut français tarafından dünya çapında düzenlenen çizgi roman senesini de sona erdiriyor.
9. Sanata Yolculuk sergisi 10 Haziran’dan 26 Eylül'e kadar, Pazartesi-Cuma, 10:00 - 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Etkinlik Metni

İstanbul seçkimiz, çizer Ersin Karabulut’un Fransızca ve Türkçe yayımladığı çalışmaları arasında derlenen çizgi roman sayfalarıyla zenginleştirildi. İki dilde iki güzergâha ayrılan sergi, 1981 İstanbul doğumlu bu müthiş çizgi romancının resmedilmiş dünyalarını ziyaret etmenizi sağlayacak.

Çizgi romanın diğer yeni yüzleri olarak, dijital format biçiminde ”Le grand méchant renard” ve “Phallaina” isimli eserleri sergiliyoruz. Bu dijital çalışmalar, Institut français “Machine à bulles ” sergisi bünyesinde yapılan dijital çizgi roman panelindeki örneklerden ikisidir. Çizgi romanın çok yönlü ve olağanüstü dünyasını deneyimleyin, 9. sanatın birçok yüzünü keşfedin.

*

Ersin Karabulut Hakkında

1981 yılında İstanbul’da doğdu. Lise yıllarından başlayarak Pişmiş Kelle, Gırgır, Lombak, Penguen ve kurucusu olduğu Uykusuz da dahil olmak üzere bir çok yayında karikatürler ve çizgi öyküler yazıp çizdi. Mimar Sinan Üniversitesi, Grafik Tasarım bölümünden mezun oldu. Reklam ajanslarına storyboard ve illüstrasyonlar hazırladı. Uykusuz Dergisi’ndeki editörlük ve çizerlik görevinin yanı sıra 2016’dan beri Fransız yayınevleri Fluide Glacial ve Dargaud için çalışıp, Türkçe ve Fransızca çizgi roman albümleri üretiyor. Yurtiçi ve yurtdışında çizgi roman ve öykü anlatımı üzerine atölyeler düzenliyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :