"İstanbul'a Sadakat Gezisi - V"

mimarizm.com / 25 Temmuz 2011
"İstanbul'a Sadakat Gezisi - V"


İstanbul'da bir süredir kentin doğal, tarihsel, sosyal ve ekonomik anlamda yeniden şekillenmesine sebep olan bir dizi karar alınıp ve uygulanıyor. Kentlilerin günlük hayatlarını, yaşam alanlarını ve ekonomik faaliyetlerini doğrudan etkileyen bu karar ve uygulamalar tamamen tepeden inme bir şekilde ve sadece belirli çevrelere katma değer kazandırma kaygısıyla yapılıyor. İstanbul S.O.S. işte bu tedirgin edici gelişmelerin en azından bir kaçına dikkatinizi çekebilmek için Atlas Dergisi ve Atlas Keşif Kulübü işbirliğiyle geçen yılın Ekim ayında İstanbul'a Sadakat Gezilerini başlattı.

31 Temmuz 2011, Pazar günü beşincisi gerçekleşecek İstanbul'a Sadakat Gezileri'nde, İstanbul'u İstanbul yapan semtler, yerleşim alanları, İstanbul S.O.S. gönüllüsü profesyonel rehberler ve bu alanlarda restorasyon çalışmaları yapmış mimarlar eşliğinde gezilecek, semtlerin tarihi, mimari ve sosyal özellikleri paylaşılacak, buralarda uygulanmak istenen projeler değerlendirilecek.

İstanbul'a Sadakat gezginleri, 31 Temmuz 2011 Pazar, saat 11.00'den itibaren, Tarlabaşı, Süleymaniye, Zeyrek ve Fener-Balat semtlerini biraz daha yakından tanıma fırsatı buluyorlar. Ücretsiz yapılacak bu gezilere katılım için görmek istenilen gezi güzergâhını belirterek istanbulasadakat@gmail.com adresine bir e-posta gönderilmesi yeterli.

31  Temmuz 2011 "İstanbul'a Sadakat Gezisi-V" Programı

10:45 Gezi alanları "Buluşma Noktaları"nda buluşma
Fener ve Balat için buluşma noktası – Mürselpaşa Caddesi-Sahil tarafında Fener otobüs
durağı
Zeyrek için buluşma noktası – SSK Unkapanı Binaları önü
Süleymaniye için buluşma noktası – İBB Saraçhane Binası Önü
Tarlabaşı için buluşma noktası – Tarlabaşı Bulvarı- Şehit Muhtar Bey Caddesi köşesi
(Talimhane girişinde bulunan Simit Sarayı'nın önü)
11:00  Gezilerin başlaması.
12:30 - 13:00  Gezilerin sona erişi.

* Temmuz ayında düzenlenmekte olan İstanbul'a Sadakat Gezileri yarım saat erkene alınarak, katılımcıların gezi alanlarında buluşması ile saat 11:00'de başlatılacak ve gezi alanlarının şartlarına uygun bir süre içinde gezilerek en geç saat 13:00'de bitirilecektir.

 

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :