"İstanbul'a Sadakat Gezileri - IV"

mimarizm.com / 27 Mayıs 2011
"İstanbul'a Sadakat Gezileri - IV"


 
İstanbul'da, kentin doğal, tarihsel, sosyal ve ekonomik anlamda yeniden şekillenmesine sebep olan kararlara bir tepki olarak başlayan İstanbul'a Sadakat Gezileri'nin dördüncüsü 5 Haziran'da düzenleniyor. İstanbul S.O.S., Atlas Dergisi ve Atlas Keşif Kulübü işbirliğiyle, alınan ve uygulanan bu "tepeden inme" kararların, kentlilerin günlük hayatlarını, yaşam alanlarını ve ekonomik faaliyetlerini doğrudan etkilmesi ve sadece belirli çevrelere katma değer kazandırma kaygısıyla yapılmasına dikkat çekmek amacıyla geçen yılın Ekim ayında başlatmıştı.

5 Haziran Pazar günü düzenlenecek olan 4. İstanbula Sadakat Gezisi'nde, İstanbul'u İstanbul yapan semtler, yerleşim alanları; İstanbul S.O.S. gönüllüsü profesyonel rehberler ve bu alanlarda restorasyon çalışmaları yapmış mimarlar eşliğinde gezilecek, semtlerin tarihi, mimari ve sosyal özellikleri paylaşılacak, buralarda uygulanmak istenen projeler değerlendirilecek. İstanbul'a Sadakat Gezginleri, 05 Haziran 2011 Pazar, saat 11.00'den itibaren, Tarlabaşı, Süleymaniye, Zeyrek ve Fener-Balat semtlerini biraz daha yakından tanıma fırsatı bulacaklar.

Ücretsiz yapılacak bu gezilere katılım için ilgili mail adresine adresine, katılmak istenen güzergahı da içeren bir e-posta gönderilmesi yeterli. Detaylı program ise haziran başından itibaren istanbulsos.wordpress.com adresinden takip edilebilir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :