SSM Çocuk Atölyeleri

mimarizm.com / 16 Ocak 2019
SSM Çocuk Eğitim Programları kapsamında, 22 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında astronomi, sinema, pandomim gibi geniş bir yelpazede gerçekleştirilecek atölyeler, 7 -11 yaş arası çocuklar için öğrenme sürecini eğlenceli bir deneyime dönüştürecek.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, yarıyıl tatilinde farklı bir deneyim yaşamak isteyen çocukları eğlenceli ve eğitici atölye programlarına davet ediyor. 22 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında astronomi, sinema, pandomim gibi geniş bir yelpazede gerçekleştirilecek atölyeler, 7 -11 yaş arası çocuklar için öğrenme sürecini eğlenceli bir deneyime dönüştürmeyi amaçlıyor. 

Pandomim sanatçısı Selen Lumiere tarafından düzenlenecek Pandomim Atölyesi’nde çocuklar, pandomim sanatını öğrenmenin yanında hem fiziksel hem de zihinsel kondisyonlarını geliştirecek.

Resimli taslaklarla filmlere hazırlanma sürecinin yansıtıldığı Sahnem Duvar Olursa başlıklı atölye çalışmasında  önce doğru soru tekniklerini kullanarak birer hikâye yazılacak, sonrasında ise bu hikâyelerdeki cümleleri resimleyerek çocuklar kendi storyboard’larını tasarlayacak.

Astronom İsmet Doğukan’ın eşliğinde gerçekleştirilecek Astronomi Atölyesi, çocukların yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini geliştirecek açılımlara odaklanacak. Çocuklar bu atölye sayesinde kendilerini birer astronot olarak hayal edecek. 

Zoetrope Tasarımcıları isimli atölyede, 1800’lü yıllarda eğlence amacıyla kullanılan hareketli görüntü aracı Zoetrope’yi tanıtılacak, sinema teknolojisinin temellerini atan bu erken dönem aygıtı keşfedilecek.. 

Seyrettikleri animasyonların nasıl yapıldığını düşünme fırsatı sunan Sayfalar Hareketleniyor atölyesinde, animasyon tasarımına dair uygulamalı çalışmalar yapılacak. 

Hayal-Et Görüntüler’de ise çocuklar, hayal ettikleri görüntüyü havada asılı görebilecekler. Atölye kapsamında kullanılan özel bir piramit, çocukların kendilerine verilen malzemelerle çizdikleri resimleri havaya yansıtacak. 

* 10:00 - 17:00 arası gerçekleştirilecek atölyeler; yarım günlük 125 TL, tam gün 200 TL’dir.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için; www.sakipsabancimuzesi.org - 0552 339 56 67

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :