İTÜ’de Platform Şehirciliği EELISA Uluslararası Yaz Okulu

mimarizm.com / 24 Haziran 2024
İTÜ’de EELISA Avrupa Üniversitesi kapsamında düzenlenen ilk yaz okulu olan “Platform Şehirciliği”, 5-7 Ağustos 2024 tarihlerinde İTÜ Ayazağa Kampüsü'nde gerçekleşecek. 4 AKTS kazanma fırsatı sunan yaz okuluna son başvuru tarihi 28 Haziran.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), kurucuları arasında yer aldığı EELISA Avrupa Üniversitesi kapsamında ilk kez bir yaz okuluna ev sahipliği yapacak. EELISA üniversitelerinden yüksek lisans/doktora öğrencileri, doktora derecesini almasından itibaren en fazla 10 yıl geçmiş kariyerinin başındaki araştırmacılar ve dünyanın her yerinden profesyonellerin katılımına açık olan Platform Şehirciliği Yaz Okulu, 5 - 7 Ağustos arasında İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde düzenlenecek.

Başvurular, 28 Haziran 2024’e kadar alınacak. Yaz okuluna bağlantıdaki kayıt formunu doldurarak başvurabilirsiniz.

Kayıt başvurusuna özgeçmiş ve en fazla 500 kelimelik niyet/motivasyon mektubu belgeleri eklenmelidir. 30 kişilik bir kontenjanı olan yaz okuluna kabul edilen başvuru sahipleri, 3 Temmuz 2024 tarihinde e-posta ile bilgilendirilecektir.

Katılımcılar 4 AKTS değerindeki EELISA Yaz Okulu'nda 4 ders, 2 konuk konuşmacı, 2 laboratuvar oturumu, 1 saha ziyareti, 1 vaka çalışması, 1 uygulamalı egzersiz ve 1 ekip aktivitesiyle uluslararası ve disiplinler arası bir ortamda dijital platformların dünyasını tanıyacak ve şu sorulara yanıt arayacak:

- Platform Şehirciliği nedir?

- Dijital platformlar kentsel büyük veriyi nasıl analiz eder ve görselleştirir?

- Dijital platformlar yapay zekâ kullanarak şehri nasıl okur ve kentsel mekâna müdahale eder?

- Platformların yükselişi kentlerin sosyo-mekânsal pratiklerini ve hizmetlerini nasıl etkiler?

- Veriye dönüştürme, platformlaştırma ve algoritmaların günlük kentsel yaşam üzerinde hangi etkileri vardır?

Yaz okulunun 3 modülüne katılan ve her bir modülün değerlendirmelerinde başarılı olan katılımcılara İTÜ Eğitimde Mükemmeliyet Merkezi (İTÜ MEM) tarafından Katılım Belgesi verilecektir. EELISA kurumlarından katılan katılımcılar ayrıca EELISA Güven Belgesi (Credentials) alabilecektir. Katılım Belgesi alan öğrenciler 4 AKTS almaya hak kazanacaktır.

İTÜ ev sahipliğinde düzenlenen Platform Şehirciliği EELISA Uluslararası Yaz Okulu Yürütücüsü Doç.Dr. Fatih EREN, çalışma dilinin İngilizce olacağı bu yaz okulunun aktif öğrenme, kitlesel kaynak kullanımı, birlikte geliştirme ve yaşam boyu öğrenme yöntemlerini içeren İTÜ Yenilikçi Öğrenme İstasyonları Modeli’ne dayalı olarak tasarlandığını belirterek, dijital çağda bundan sonra kentlerin nasıl planlanacağını ve yönetileceğini merak eden herkesi yaz okuluna beklediklerini ifade etti.

Yaz okuluna dair tüm detaylara ulaşmak için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :