iskele.stüdyo Açık Çağrı

mimarizm.com / 26 Aralık 2022
Türkiye Tasarım Vakfı’nın, 16-29 yaş arasındaki öğrenci ve genç profesyonellere yönelik, çevrimiçi ve ücretsiz gerçekleştireceği iskele.stüdyo dijital içerik eğitiminin üçüncü dönemi için açık çağrı başladı.

iskele.stüdyo, Türkiye Tasarım Vakfı’nın T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Gelecek Gençlerin Kültür Endüstrileri Destek Programı kapsamında aldığı destekle yürüttüğü bir projedir.

Proje kapsamında, Türkiye Tasarım Vakfı’nın tasarım dünyasında var olan kaynaklara ulaşımı kolaylaştırma ve bunları bir seçki halinde tasarımcılara sunma hedefi ile kurduğu tasarım odaklı video içerik platformu olan iskele.co aracılığıyla 16-29 yaş grubuna özel çevrimiçi dijital içerik eğitimi verilecek. Eğitim ile öğrencilerin ve genç profesyonellerin tasarım odağında dijital içerik oluşturma becerilerinin desteklenerek kültür endüstrileri alanında özgün, yaratıcı ve yenilikçi içerikler oluşturmaları bekleniyor. 

Proje kapsamında yaratıcı endüstrilerin bir parçası haline gelen dijital video içerik üreticiliğinin yaygınlaştırılması ve dijital platformlarda video içeriği oluşturmayı bir hobi olarak devam ettirmek veya profesyonel bir iş haline getirmek isteyen öğrenci ve genç profesyonellerin desteklenmesi hedefleniyor. Eğitime katılan gençlerin dijital içerik üreticisi olarak mimarlık, tasarım, görsel sanatlar özelinde kültür endüstrisine yönelik ürettikleri içerikleri iskele.co’da yayınlayarak girişimciliklerinin teşvik edilmesi planlanıyor.

Katılımcıların dijital video içerik üreticilik becerilerini artırmaya yönelik eğitim ve mentorluk destekleri sunulurken teorik ve uygulamalı bir eğitim ile dijital dünyada nitelikli bir şekilde yer almalarına olanak sağlanıyor. Eğitimin çevrimiçi gerçekleştirilmesiyle beraber tüm Türkiye’den gençler katılabilecek. Daha fazla kişinin farklı dönemlerde katılabilmesi için eğitim 3 ayrı dönemde gerçekleştirilecek. Eğitimi destekleyecek seminerler ile farklı kişilere ulaşılabilecek.

Eğitim sonunda üretilen içerikler bir jüri tarafından değerlendirilerek katılımcılara ödül verilecek. Bu ödül ile öğrenci ve genç profesyonellerin dijital içerik üretimine devam edebilmeleri için destek verilmesi hedefleniyor.

Başvuru Şartnamesi, Katılım Koşulları ve Eğitim İçeriklerine Dair Bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :