Akbank Sanat’tan Sömestr Tatilinde Çocuklara Özel Program

mimarizm.com / 17 Ocak 2020
Çocukları yıllardır sanatın yaratıcı dünyasıyla buluşturan Akbank Sanat, Sömestr Tatili için de dopdolu bir program hazırladı.

Akbank Sanat’ın sömestr çocuk etkinlikleri programı;

18 Ocak Cumartesi 13.00 - 14.00
Çocuklar İçin Yaratıcı Dans Dersleri (4-6 Yaş)
Dans derslerinin ana hedefi dans ile oyun arasında yaratıcı bir yolculuğa çıkmaktır. Atölyelerde yapılan çalışmalar herhangi kalıplaşmış bir dansı uygulamaya çalışmamak, çocukların bedensel - kinetik gelişimine katkı sağlamaktır. Doğaçlama prensiplerine dayalı dersler, zihin ve beden koordinasyonunu geliştirmeyi, yaratıcı düşünebilmeyi, fiziksel kabiliyetlerini artırmayı amaçlamaktadır.

18 Ocak Cumartesi 11.00 - 12.00
Mini Mozaik Atölyesi (7-12 Yaş) (Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır)
Mini mini parçaların yan yana gelmesiyle oluşan mozaik tekniği çocukların hayalleriyle renkleniyor. Rengarenk mini boncuklar, çocukların yaratıcılıkları ve bolca eğlence “Mini Mozaik Atölyesi”nde.

18 Ocak Cumartesi 12.30 - 13.45
Oyuncak Heykel Atölyesi (7-12 Yaş) (Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır)
Minikler için bulunmaz bir çalışma ortamı ve sonsuz hayal gücü Akbank Sanat Oyuncak Heykel Atölyesi’nde. Çocuklar bu atölye çalışması ile hayallerindeki oyuncak heykeli yapma ve sonra bu heykeller ile dilediği gibi oynama fırsatı buluyor.

18 Ocak Cumartesi 14.15 - 15.30
Eller Kollar Artık Hepsi Heykeller (9-12 Yaş) (Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır)
Atölye çalışması ile sanat içinize işleyecek ve adeta vücudunuzun bir parçası olacak. Ellerimiz ve kollarınız bu atölyede rengarenk heykellere dönüşecek.

25 Ocak Cumartesi 11.00 - 12.30
Ailece Mozaik (4-12 Yaş) (Katılımcı sayısı 20 (10 çocuk+10 yetişkin) kişiyle sınırlıdır)
Atölyede, “Millefiori” tekniği ile birbirinden renkli ve yaratıcı mozaikler hazırlayabilir, çocuğunuz ile birlikte hem eğitici hem de eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Bolca yoğurma, hayal gücü, eğlence ve yaratıcılık.

25 Ocak Cumartesi 13.00 - 14.00, 1 Şubat Cumartesi 11.30 - 12.30
Yıldız Sanatları (6-12 Yaş) (Katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır)
“Yıldız Sanatları” atölyesinde çocuklarla birlikte bir kağıdın içindeki güzelliği görebilmek için sanat, ortaya çıkartabilmek için matematiksel tasarım ve bu işi kurallara bağlamak için de bilimsel düşünceyi kullanıyoruz. Algoritmik düşünme becerisi geliştirmeyi amaçladığımız ve yaratıcılığın sınırlarını zorladığımız etkinliğimizde, sanat, matematik ve illüzyon bir arada. Çocuklar matematik teoremi ile ortaya çıkardıkları pentagram yıldızlarını Vincent Van Gogh’un en ünlü eseri “Yıldızlı Gece“ tablosundaki yıldızlarla buluşturuyor.

25 Ocak Cumartesi 14.15 - 15.30
Rengarenk Kupalar (6-12 Yaş) (Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır)
Akbank Sanat’ın “Rengarenk Kupalar” atölyesi ile çocuklar porselen kupaların üzerine resim çalışması yapacak, güzel yazı teknikleriyle yazılar yazacak ve evlerine kendi tasarladıkları porselen kupalarla dönecekler. El becerilerini geliştirecek fırça uçlu porselen kalemleriyle güzel yazı denemeleri ve desen çalışmaları yapacak olan çocuklar, kendilerine veya sevdiklerine özel kupalar tasarlamanın keyfine varacaklar.

1 Şubat Cumartesi 13.00 - 14.00
Yaratıcılık Çocuk Oyuncağı (6-10 Yaş) (Katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlıdır)
Yaratıcılık kalemden oyuncak yapmaktır. Bu atölyede eğlenceli kalemler, çocukların yaratıcı ellerinde sanatsal maket oyuncaklara dönüşüyor. Resimlerini boyamak için kullandıkları kalemlerle bu kez maket oyuncak üreten çocuklar, tasarımlarını ikonik sanat desenleri ile bezerken bir yandan da dünyaca ünlü ressamları ve onların ünlü tablolarını inceliyorlar. Keçeli kalemleriyle hem yaratıcı resimlere hem de çok eğlenceli oyunlara imza atan çocuklar, atölyeden kendi yaptıkları sanatsal oyuncak maketler ile ayrılıyorlar.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın

 

 

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :