Akbank Sanat’tan Çocuklara Özel Atölyeler

mimarizm.com / 05 Aralık 2019
Çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturan Akbank Sanat, eğlenceli ve yaratıcı atölye çalışmalarına Aralık ayında da ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Akbank Sanat Çocuk Atölyeleri Aralık ayı programı;

7 Aralık Cumartesi 11.00 - 12.30
Rengarenk Kupalar (6-12 Yaş) (Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır)
Akbank Sanat’ın “Rengarenk Kupalar” atölyesi ile çocuklar porselen kupaların üzerine resim çalışması yapacak, güzel yazı teknikleriyle yazılar yazacak ve evlerine kendi tasarladıkları porselen kupalarla dönecekler. El becerilerini geliştirecek fırça uçlu porselen kalemleriyle güzel yazı denemeleri ve desen çalışmaları yapacak olan çocuklar, kendilerine veya sevdiklerine özel kupalar tasarlamanın keyfine varacaklar.

7 Aralık Cumartesi 12.45 - 13.45
Kendi Çantamı Tasarlıyorum (6-12 Yaş) (Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır)
“Kendi Çantamı Tasarlıyorum” isimli atölye çalışmasında çocuklar hayal güçlerini kendi tasarladıkları çantalara aktarıyor. Çocuklar, pamuklu bez çantalar üzerine desen çalışması yapmayı öğrenecekleri ve daha sonra bu deseni diledikleri gibi renklendirecekleri atölye çalışması ile birbirinden eşsiz çantalar ile yaratıcılıklarını ortaya çıkaracaklar.

7 Aralık Cumartesi 14.00 - 14.15
Oyuncak Heykel Atölyesi (7-12 Yaş) (Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır)
Minikler için bulunmaz bir çalışma ortamı ve sonsuz hayal gücü Akbank Sanat Oyuncak Heykel Atölyesi’nde. Çocuklar bu atölye çalışması ile hayallerindeki oyuncak heykeli yapma ve sonra bu heykeller ile dilediği gibi oynama fırsatı buluyor.

14 Aralık Cumartesi 11.00 - 12.00
Yaratıcılık Çocuk Oyuncağı (6-10 Yaş) (Katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlıdır)
Yaratıcılık kalemden oyuncak yapmaktır. Bu atölyede eğlenceli kalemler, çocukların yaratıcı ellerinde sanatsal maket oyuncaklara dönüşüyor. Resimlerini boyamak için kullandıkları kalemlerle bu kez maket oyuncak üreten çocuklar, tasarımlarını ikonik sanat desenleri ile bezerken bir yandan da dünyaca ünlü ressamları ve onların ünlü tablolarını inceliyorlar. Keçeli kalemleriyle hem yaratıcı resimlere hem de çok eğlenceli oyunlara imza atan çocuklar, atölyeden kendi yaptıkları sanatsal oyuncak maketler ile ayrılıyorlar.

14  Aralık Cumartesi 12.30 - 13.30, 21 Aralık Cumartesi 11.30 - 12.30
Yıldız Sanatları (6-12 Yaş) (Katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır)
“Yıldız Sanatları” atölyesinde çocuklarla birlikte bir kağıdın içindeki güzelliği görebilmek için sanat, ortaya çıkartabilmek için matematiksel tasarım ve bu işi kurallara bağlamak için de bilimsel düşünceyi kullanıyoruz. Algoritmik düşünme becerisi geliştirmeyi amaçladığımız ve yaratıcılığın sınırlarını zorladığımız etkinliğimizde, sanat, matematik ve illüzyon bir arada. Çocuklar matematik teoremi ile ortaya çıkardıkları pentagram yıldızlarını Vincent Van Gogh’un en ünlü eseri “Yıldızlı Gece“ tablosundaki yıldızlarla buluşturuyor.

21 Aralık Cumartesi 14.15 - 15.30
Ailece Mozaik (4-12 Yaş) (Katılımcı sayısı 20 (10 çocuk+10 yetişkin) kişiyle sınırlıdır)
Atölyede, “Millefiori” tekniği ile birbirinden renkli ve yaratıcı mozaikler hazırlayabilir, çocuğunuz ile birlikte hem eğitici hem de eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Bolca yoğurma, hayal gücü, eğlence ve yaratıcılık.

21 Aralık Cumartesi 13.00 - 14.00
Mozaik Heykel Atölyesi (5-10 Yaş) (Katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır)
Mozaik Heykel Atölyesi ile çocuklar yumuşacık ve rengarenk parçaları birleştirerek hem becerilerini, hem de yaratıcılıklarını geliştirecekler. Eğlence ve hayal gücünün bir araya geleceği atölyede, minik ve renkli parçalar birbirinden farklı eserlere dönüşecek.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :