Akbank Sanat Çocuk Atölyeleri

mimarizm.com / 04 Ekim 2019
Çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturan Akbank Sanat, eğlenceli ve yaratıcı atölye çalışmalarına Ekim ayında da ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Yıldız Sanatları

Rengarenk Kupalar

Akbank Sanat Çocuk Atölyeleri Ekim ayı programı;

5 Ekim Cumartesi, 11.00-12.30
Rengarenk Kupalar (6-12 Yaş) (Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır)
Akbank Sanat’ın “Rengarenk Kupalar” atölyesi ile çocuklar porselen kupaların üzerine resim çalışması yapacak, güzel yazı teknikleriyle yazılar yazacak ve evlerine kendi tasarladıkları porselen kupalarla dönecekler. El becerilerini geliştirecek fırça uçlu porselen kalemleriyle güzel yazı denemeleri ve desen çalışmaları yapacak olan çocuklar, kendilerine veya sevdiklerine özel kupalar tasarlamanın keyfine varacaklar.

5 Ekim Cumartesi, 17.00-18.15
Kendi Çantamı Tasarlıyorum
(6-12 Yaş) (Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır)
“Kendi Çantamı Tasarlıyorum” isimli atölye çalışmasında çocuklar hayal güçlerini kendi tasarladıkları çantalara aktarıyor. Çocuklar, pamuklu bez çantalar üzerine desen çalışması yapmayı öğrenecekleri ve daha sonra bu deseni diledikleri gibi renklendirecekleri atölye çalışması ile birbirinden eşsiz çantalar ile yaratıcılıklarını ortaya çıkaracaklar.

5 Ekim Cumartesi, 15:30-16:45
Mozaik Heykel Atölyesi (5-10 Yaş) (Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır)
Mozaik Heykel Atölyesi ile çocuklar yumuşacık ve rengarenk parçaları birleştirerek hem becerilerini, hem de yaratıcılıklarını geliştirecekler. Eğlence ve hayal gücünün bir araya geleceği atölyede, minik ve renkli parçalar birbirinden farklı eserlere dönüşecek.

5 Ekim Cumartesi, 17:00-18:15
Mini Mozaik Atölyesi (7-12 Yaş) (Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır)
Mini mini parçaların yan yana gelmesiyle oluşan mozaik tekniği çocukların hayalleriyle renkleniyor. Rengarenk mini boncuklar, çocukların yaratıcılıkları ve bolca eğlence sizleri bekliyor.

12 Ekim Cumartesi, 11.00-12.00
Yaratıcılık Çocuk Oyuncağı (6-10 Yaş) (Katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlıdır)
Yaratıcılık kalemden oyuncak yapmaktır. Bu atölyede eğlenceli kalemler, çocukların yaratıcı ellerinde sanatsal maket oyuncaklara dönüşüyor. Resimlerini boyamak için kullandıkları kalemlerle bu kez maket oyuncak üreten çocuklar, tasarımlarını ikonik sanat desenleri ile bezerken bir yandan da dünyaca ünlü ressamları ve onların ünlü tablolarını inceliyorlar. Keçeli kalemleriyle hem yaratıcı resimlere hem de çok eğlenceli oyunlara imza atan çocuklar, atölyeden kendi yaptıkları sanatsal oyuncak maketler ile ayrılıyorlar.

12 Ekim Cumartesi, 12.30-13.30
Yıldız Sanatları (6-12 Yaş) (Katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır)
“Yıldız Sanatları” atölyesinde çocuklarla birlikte bir kağıdın içindeki güzelliği görebilmek için sanat, ortaya çıkartabilmek için matematiksel tasarım ve bu işi kurallara bağlamak için de bilimsel düşünceyi kullanıyoruz. Algoritmik düşünme becerisi geliştirmeyi amaçladığımız ve yaratıcılığın sınırlarını zorladığımız etkinliğimizde, sanat, matematik ve illüzyon bir arada. Çocuklar matematik teoremi ile ortaya çıkardıkları pentagram yıldızlarını Vincent Van Gogh’un en ünlü eseri “Yıldızlı Gece“ tablosundaki yıldızlarla buluşturuyor.

12 Ekim Cumartesi, 14.30-15.30
Atıklardan Oyuncak Tasarlama Atölyesi (6-12 Yaş) (Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır)
Çocukların hayal güçlerini kullanarak etraflarındaki atık nesneleri oyuncaklara dönüştürmelerini sağlayan yaratıcı oyun kiti Toyi Akbank Sanat Çocuk Atölyesi’nde. Toyi sayesinde bir su şişesi, altı kollu bir robota; eski kutular, tren vagonlarına veya bir kozalak sevimli bir yaratığa dönüşebiliyor. İleri dönüşüm yaparak etraflarındaki nesneleri yeniden tasarlayan çocuklara ‘tüketmeden üretme’ anlayışı kazandıran bu atölye aynı zamanda çocuklara yepyeni bir oyun deneyimi sunuyor.

12 Ekim Cumartesi, 16:00-17:30
Linol Baskı Atölyesi (9-14 Yaş) (Katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır)
Baskı sırası çocuklarda! Akbank Sanat Çağdaş Sanat Atölyesi tarafından çocuklar için düzenlenen Linol Baskı Atölyesi, çocukları linol baskının büyülü dünyasıyla buluşturuyor. Profesyonel bir özgün baskı resim atölyesinde çalışma imkanı sunan atölye çalışması ile belki de çocuğunuz hayatı boyunca kopamayacağı bir yolculuğa adım atacak.

19 Ekim Cumartesi, 16:30-17:45
Eller Kollar Artık Hepsi Heykeller (9-12 Yaş) (Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır)
Atölye çalışması ile sanat içinize işleyecek ve adeta vücudunuzun bir parçası olacak. Ellerimiz ve kollarınız bu atölyede rengarenk heykellere dönüşecek.

19 Ekim Cumartesi, 18:00-19:30
Ailece Mozaik (4-12 Yaş) (Katılımcı sayısı 20 (10 çocuk+10 yetişkin) kişiyle sınırlıdır)
Atölyede, “Millefiori” tekniği ile birbirinden renkli ve yaratıcı mozaikler hazırlayabilir, çocuğunuz ile birlikte hem eğitici hem de eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Bolca yoğurma, hayal gücü, eğlence ve yaratıcılık.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :