8 Kasım Dünya Şehircilik Günü 46. Kolokyumu Öğrenci Çalıştayı

mimarizm.com / 06 Ekim 2022
"atölye [ yeniden, birlikte, adaletle" temasıyla düzenlenen "8 Kasım Dünya Şehircilik Günü 46. Kolokyumu Öğrenci Çalıştayı"nın son başvuru tarihi 13 Ekim 2022.

TMMOB Şehir Plancıları Odası tarafından düzenlenen, 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü 46. Kolokyumu Öğrenci Çalıştayı "atölye [ yeniden, birlikte, adaletle"'ye başvuru için son tarih 13 Ekim 2022.

Duyuru Metni

6-8 Kasım 2022 tarihlerinde "Toplumda ve Mekânda Adalet" temasıyla Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü 46. Kolokyumu kapsamında, Mekanda Adalet Derneği ve Roof Coliving destekleriyle Öğrenci Atölyesi`nde buluşuyoruz.

Atölye kapsamında, "Adalet" kavramı çerçevesinde yerleşik öğretileri sorgulayarak eleştirel bir bakışla mekâna dair karar alma süreçlerini, bu süreçlere farklı toplumsal kesimlerin katılımını tartışacak, yenilikçi yöntemlerle ürünler ortaya koymaya çalışacağız. 

Mekânın içinde, mekândakilere temas ederek, mekânı deneyimleyerek sorguluyoruz,

Kentin belleğinde bisküvi kokuları ile yer eden, çevresinde kentin endüstri mirasına ait pek çok yansıması ile barınan Eski Eti Fabrika Alanı`nın kentle nasıl kucaklaşacağını bulmaya çalışıyoruz.

"atölye [yeniden, birlikte, adaletle" temalı Öğrenci Çalıştayı`nda birlikte üretmek, birlikte tasarlamak için Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Lisans öğrencilerinin başvurularını bekliyoruz. 

Çalıştay tarihleri: 2-7 Kasım 2022
Çalıştay Sergi Açılışı: 6 Kasım 2022
Çalıştay Sunumlarının Yapılması: 7 Kasım 2022
Çalıştay yeri: Eskişehir Eski Eti Fabrika Alanı ve Çevresi
Çalıştay Sergisi ve Sunumlar: Eskişehir Turgut Özakman Sahnesi

- Çalıştaya katılmaya hak kazanan öğrencilerin çalıştay ve kolokyum süresi boyunca konaklamaları Oda tarafından karşılanacaktır. 
- Çalıştaya katılım ücretsizdir. 
- Çalıştaya Şehir ve Bölge Planlama bölümü lisans öğrencileri başvurabilir.

Yürütücüler

Açalya Alpan, Ayşecan Akşit, Emre Güzel, Evrim Koç, Pelin Kılıç, Sena Nur Gölcük

Başvuru formu için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :