Duygular Coğrafyası Ankara

mimarizm.com / 13 Eylül 2022
TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi'nin bu yıl sekizincisini, ‘Duygular Coğrafyası Ankara` temasıyla düzenlediği serginin açılışı 13 Eylül Salı günü saat 19:00'da yapılacak.

TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi, her yıl düzenlediği geleneksel sergilerin 8.`sini ‘Duygular Coğrafyası Ankara` temasıyla 13 Eylül - 16 Ekim tarihleri arasında Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi Osman Hamdi Bey Sergi Salonu`nda gerçekleştiriyor.

TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi daha önceki sergilerde Ankara‘nın kent merkezleri Ulus ve Yenişehir`e odaklanmış, 2019 yılında Bilinmeyen Ulus sergisiyle Ulus`un bilinmeyen yönlerini ortaya çıkarmayı hedeflemiştir. 2020 yılında pandemi sebebiyle yarım kalan ve Yenişehir`in değişken yapısını irdeleyen “Yarım Kalan Yenişehir” sergisini 2021 yılında izleyiciyle buluşturmuştur. 2022`de 8.si düzenlenecek olan sergi bu kez kente daha bütüncül bir yaklaşımla bakacak, Ankara`ya, Ankara`nın insanlarına ve onların duygularına odaklanacaktır.

Yöntemsel olarak “Bilinmeyen Ulus” ve “Yarım Kalan Yenişehir” sergilerinde benimsendiği gibi, yine sergi ürünlerinin bir dizi atölyenin çıktısı olarak üretilmesi amaçlanmaktadır. Atölyeler; kolektif ve interdisipliner üretim sürecini teşvik etmenin yanı sıra, bütünleştirici, kapsayıcı, eşitlikçi ve adaletli bir bakış açısını benimsemektedir.

Sergi açılış kokteyli, 13 Eylül 2022 Salı günü 19.00`da Osman Hamdi Bey Sergi Salonu`nda yapılacak.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :