Mimarlar Derneği 1927 Modern Mimarlık Araştırmaları Destek Programı 2022

mimarizm.com / 21 Şubat 2022
Mimarlar Derneği 1927 tarafından düzenlenen, 'Modern Mimarlık Araştırmaları Destek Programı 2022'nin son başvuru tarihi 10 Nisan.

Mimarlar Derneği 1927, Türkiye’de modern mimarlık mirasının belgelenmesi, korunması ve/veya modern mimarlık mirası hakkında kamuoyunun/sivil toplum örgütlerinin bilgilendirilmesi ve toplumsal farkındalık yaratılmasına yönelik projelerin geliştirilmesine ve/veya çalışmaların gerçekleştirilmesine katkı sağlamak amacıyla 2020 yılında “Modern Mimarlık Araştırmaları Destek Programı"nı başlatmıştır.

Program disiplinler arası, özgün ve yaratıcı araştırma projesi önerilerine açıktır. Program kapsamında bağımsız araştırmacıların, akademisyenlerin ve lisansüstü çalışma yapan araştırmacıların geliştirecekleri projeler ve/veya bu projeler ile ilgili olarak gerçekleştirecekleri faaliyetler desteklenecektir.

Önerilen projelere sağlanacak destek gereksinim duyulan maddi ihtiyaçların kısmen ya da tamamen karşılanmasına yönelik olabileceği gibi; dernek mekânında etkinlik organizasyonu yapma imkânı, kurumsal ve akademik birliktelikler ve bağlantıların kurulması için danışmanlık sağlamak veya yapılan çalışmaların tanıtımına, sunumuna ve yayınına yardımcı olmak şeklinde de olabilecektir. Program kapsamında proje başına sağlanacak maddi destek miktarı en fazla 10.000 TL’dir. Bir dönemde en fazla üç proje destek alabilir. Desteklenecek projelerin her birine verilecek maddi destek miktarı, araştırmacı tarafından sunulan bütçe kapsamında ve değerlendirme komisyonu tarafından belirlenecektir. Önerilen projelerin en az altı, en çok dokuz ay içinde tamamlanması beklenmektedir.

10 Nisan 2022 tarihine kadar başvurular yapılabilecek program hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :