Kurye 11 Festival'in Video Oyunlarından İlham Alan Gösterimleri, The Empire Project'te

mimarizm.com / 09 Eylül 2011
Video Oyunlarından İlham Alan Gösterimler, The Empire Project'te

Her zaman kullanıcı konumunda olduğunuz bir dünyanın içine girmek için hazır olun! Kurye Video Festivali 2011 size video oyunları dünyasının kapılarını açıyor.

Video ve Dijital Sanatlar Festivali Kurye tarafından 14 – 23 Eylül tarihleri arasında Yapı-Endüstri Merkezi 'nde gerçekleştirilecek olan ve "Space Invaders" sergi projesinin merkezini oluşturduğu video oyunları konulu "Kurye 11 Festival"; gösterimler, seminerler ve performanslarıyla video oyunları ve gerçeklik arasındaki sınırları araştıracak.

Video oyunları popüler kültürün yanısıra görsel sanatlarla da hızla içiçe giren bir gelişim içinde. Zaman içinde pekçok film video oyunlarına gönderme yapar hatta onlardan ilham alır hale geldi. Bu yüzden oyunlara işaret eden veya onlardan etkilen video, kısa film ve belgeseller bu senenin gösterim konseptini oluşturacak.

Sıraserviler "The Empire Project"in sinema salonunda 12 – 18 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek gösterimlerde Danny Ledonne, David Kaplan, Cao Fei, Juan Carlos Pineiro-Escoriaza gibi birçok önemli yönetmenin çalışması da yer alacak. Özellikle bağımsız sinemacılar için yeni bir açılım sağlayan ve video oyunları görüntüleri ve 3D animasyon tekniklerini bir araya getiren Machinimalar ise festivalde özel bir dosya olarak yerini alıyor.

Bu bölümde ise Ross Scott, Natha Kitada ve Robert Meritt gibi önemli machinimacıların fantastik dünyası ile tanışmaya hazır olun!

Elektronik sanatlar konusunda dünyanın en prestijli etkinliklerinden biri olan ve İstanbul'a elektronik sanat üzerine uzmanlaşmış sanatçı, akademisyen ve profesyonellerden oluşan büyük bir kalabalığı çekmesi beklenen International Symposium of Electronics Arts (ISEA) organizasyonun video gösterimleri de, Kurye 11 Festivali kapsamında izlenebilecek.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :