Kırsal Sürdürülebilirlik Çalıştayı

mimarizm.com / 06 Nisan 2015
Kırsal Sürdürülebilirlik Çalıştayı


"Köyünü Yaşat" projesi kapsamında Okan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Kırsal Sürdürülebilirlik Çalıştayı, 20-22 Nisan 2015 tarihlerinde üniversitenin Tuzla kampüsünde gerçekleştirilecek.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - Yapı Uygulama Araştırma Merkezi'nin organizasyonu olan "Köyünü Yaşat" proje programı; mimari ve sosyo-ekonomik çalışmalar, sanat faaliyetleri, eğitim ve yaz okulu faaliyetleri, tanıtım faaliyetlerinden oluşmaktadır. Çalışma grubunda ayrıca üst ölçek planlama, mimari ve tipoloji, mimari ve morfoloji, yapı detayları, malzeme vb. birçok konularda uzman kişiler bulunmaktadır.

Etkinliğin güncel akademik destekçileri Okan Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Sabahattin Zaim Üniversitesi; marka destekçileri ise Eczacıbaşı, Vitra, Hilti, Velux, GoPro, Scott, SKM Projects ve Sinerji Eğitim ve Danışmanlık'tır.

Bu projenin öncülü sayılabilecek projeler MSGSÜ tarafından 2008 ve 2010 yıllarında Kayseri ve Balıkesir çalışmaları ile başlamıştır. İlk alan çalışması MSGSÜ Yapı Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde açılan staj kapsamında yapılmıştır. ECOWEEK 2013 kapsamında uluslararası bir atölye açılmış, MSGSÜ'de "Orta Anadolu Kerpiç Mimarisi" ve son olarak İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nde "Geleneğin Bir Eli Tutar Geleceği" adlı sergiler gerçekleştirilmiştir.

Okan Üniversitesi'nde düzenlenen çalıştayın, bu çalışmaların verilerinin altık oluşturacağı kapsamlı bir tasarım atölyesi ve sergisi şeklinde işlemesi planlanmaktadır. Çalıştayın sergi açılışı 28 Nisan Salı günü yapılacaktır.

Tuzla Kampüsüne ulaşım bilgilerine buradan göz atabilirsiniz. Öğrenciler için, kampüse ulaşım kolaylığı sağlanacak ve seminerler sonrası bir kampüs oryantasyonu yapılacaktır.

Online başvuru için tıklayınız .


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :