AKG Gazbeton Yüzey Tasarımı Yarışması ve Çalıştayı

mimarizm.com / 05 Ağustos 2015

Köyünü Yaşat projesi kapsamında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, AKG Gazbeton ve Gölpazarı Belediyesi işbirliğinde düzenlenen yarışmanın son başvuru tarihi, 15 Ağustos 2015.Amaç: 
Köyünü Yaşat Projesi kapsamında öğrencilerin tasarladıkları bisiklet kulübünün duvarında kullanılmak üzere özgün gazbeton yüzeyin tasarlanması amaçlanmaktadır.

Çalışma Alanı:
120 cm genişlik, 30 0cm yükseklik ve kalınlığı 25 cm'den oluşacak bisiklet kulübünün ön cephe duvarında, gazbetonun kendisi kullanılarak üç boyutlu ya da desen olarak tasarlanacak dokuyu yaratmak hedeflenmektedir.1. Aşama:
Bisiklet kulübü binasının duvar yüzeyinin ölçüleri, konumu ile AKG Gazbeton malzemesinin özellikleri düşünülerek eskizlerin yapılması önerilmektedir.

Duvar yüzeyi çalışması için; her öğrenci bisiklet kulübünün ön cephesinde kullanılacak bölümün eskiz çalışmalarını yapacaktır. Bireysel katılımın olduğu bu aşamada yapılan eskizler ile duvar yüzeyi için farklı tasarım önerilerinin oluşturulması amaçlanmaktadır. Yarışmaya katılan her öğrenci en fazla 3 öneride bulunabilir. Tasarımlar bireysel olarak hazırlanmalıdır. Bu tasarım önerilenin kolay işlenebilen gazbeton malzemesinin üzerine uygulanacağı ya da gazbeton malzeme blokları ile yapılacağı unutulmamalıdır.

Önerileriniz, kişisel bilgilerinizi de içeren dijital dosya ile beraber, yarisma@koyunuyasat.com elektronik posta adresine en geç 15 Ağustos 2015 tarihi saat 18:00'e kadar gönderilmelidir.

Birinci aşamada seçilen 15 Ağustos 2015 tarihinde açıklanacak 10 tasarıma Lammy Kalem Seti ödülleri verilerek, tasarım sahipleri 26-28 Ağustos tarihleri arasında Köyünü Yaşat Projesi 3. Yaz Atölyesi'ne davet edilecektir.

2. Aşama:
 
Birinci aşamada seçilen 10 tasarımın sınırlı bir bölümü, Köyünü Yaşat Yaz Atölyesi kapsamında AKG Gazbeton malzemeye işlenecek. Her yarışmacı kendi tasarımını ve desenini malzeme üzerine 26 Ağustos 2015 de işleyecektir. Ortaya çıkan tasarım önerileri ve uygulamalar arasından tekrar bir yarışma düzenlenerek birinciyi öğrenciler seçecektir.

Seçilen çalışma; bisiklet kulübü binasının duvar yüzeyine 27-28 Ağustos 2015 öğrenciler tarafından işlenerek uygulanacaktır. Bunlar arasından seçilen 1. tasarıma AKG Gazbeton tarafından 2-5 Kasım 2015 Batimat Fuarı / Paris Gezisi'ne katılım hakkı verilecektir.

Teknik:
Tasarımınızın uygulanması için gerekli olan ekipmanı lütfen belirtiniz. Getirebiliyorsanız kendi ekipmanınızı yanınızda getiriniz.
Boya ve renk kullanımı gaz betonun dokusunu bozmayacak biçimde, boya ile desen oluşturulmaması ve özgün bir tasarım olması şartı ile, istenildiği gibi kullanılabilir.Jüri:
Prof. Dr. Sema Ergönül (MSGSÜ Mimarlık Fak. Dekanı, YUAM Müdürü)
Doç.Dr. Mustafa Özgünler (MSGSÜ YUAM Müdür Yardımcısı)
Yrd. Doç. Ümit Arpacıoğu (MSGSÜ YUAM Müdür Yardımcısı)
Ali Şükrü Kahyaoğlu (AKG Gazbeton Genel Müdürü)
Sırrı Güvenç (AKG Gazbeton Genel Müdür Yardımcısı, Pazarlama ve Satış Sorumlusu)
Vedat Kazıcı (Gölpazarı Belediye Başkanı)
Öğr. Gör. Dr.Şebnem Ertaş (K.T.Ü)
Öğr. Gör. Dr.Funda Kurak Açıcı(K.T.Ü)
Arş. Gör. Onur Savaşkan (MSGSÜ)
Arş. Gör. Aslı Taş (K.T.Ü)
Arş. Gör. Firdevs Kulak (K.T.Ü)
Arş. Gör. Alper Torun (K.T.Ü)
Tolga Şansal (TM2)


Ayrıntılı bilgi için
tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :