EKODesign 2011 "Yeşil Bina Tasarımı için Yol Haritası" Atölye Çalışması

mimarizm.com / 10 Mart 2011
EKODesign 2011 "Yeşil Bina Tasarımı için Yol Haritası" Atölye Çalışması Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan "EKODesign Konferansı 2011" kapsamında ilk kez, sürdürülebilir tasarım konusuna ilgi duyan ve bu alanda kendilerine yol haritası oluşturmak isteyen sınırlı sayıda mimar, mühendis, tasarımcı, geliştirici ve müteahhittin katılımına açık "Yeşil Bina Tasarımı için Yol Haritası" atölye çalışması düzenlenecek.

Konferansın ertesi günü, 15 Nisan 2011 Cuma 09:30 – 13:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek atölyede, ülkemizden ve dünyadan LEED ve BREEAM uygulamaları detaylandırılacak ve Altensis, katılımcılarla tecrübelerini paylaşacak. LEED ve BREEAM kredilerinin ne olduğunun ötesine giden sunum, meraklılarına ilgili sertifikaların nasıl alındığını gerçek projeler üzerinden örneklendirerek gösterecek. Eğitimde, en iyi uygulama örnekleri, yaşanmış iyi ve kötü tecrübeler eşliğinde aktarılacak.

Ele alınacak projelerden bazıları şöyle sıralanıyor:

Unilever Merkez Ofisi
– LEED Silver Sertifikalı
Philips Merkez Ofisi – LEED Silver Sertifikalı
Turkish Engine Center - LEED Gold Sertifikalı
Eser Holding Binası – LEED Platinium Sertifikalı
Tekfen Levent Ofis – LEED Gold Sertifika almaya aday
Toyota Adana – BREEAm Very Good Sertifikalı
Sabancı Nanoteknoloji Binası – LEED Gold ve BREEAM Very Good Sertifika almaya aday

Katılım bedeli 125 TL tutarında olan atölye çalışmasının kapasitesi ise 70 kişi olarak belirtiliyor. Katılmak isteyenlerin, ilgili başvuru formunu doldurarak Yapı-Endüstri Merkezi Etkinlikler Bölümü'ne ulaştırması gerekiyor.

Başvuru formuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :