“Tekeli ile Birlikte Düşünmek”

mimarizm.com / 14 Mart 2016
İlhan Tekeli'nin öğrencilerinden Metin Şenbil tarafından gerçekleştirilecek söyleşide izleyiciler, Tekeli'nin hocalığını birinci ağızdan dinleme fırsatı bulacaklar.

Sunu Özeti:
İtiraf ediyoruz: İlhan Tekeli ile Günümüz ve Geleceğe Dair projesi Tekeli'nin biz yedi öğrencisinin(*) öğrenciliklerine geri dönmeye öykünen, eski günlerdeki gibi ona yakınlaşmaya ya da ona yakın durmaya çalışan "hınzır" bir projedir... Biz ona gizlice yaklaşmak isterken aslında o eserleriyle hep yanı başımızda imiş.     
 
(*) Tansel Özelçi Eceral, Bilge Armatlı Köroğlu, Burcu Çıngı Özüduru, Nihan Özdemir Sönmez, Necibe Aydan Sat, Metin Şenbil, Çiğdem Varol 

Metin Şenbil tarafından gerçekleştirilecek olan “Tekeli ile Birlikte Düşünmek” konulu söyleşi, 15 Mart 2016 Salı günü saat 19:30'da Mimarlar Derneği 1927'de izlenebilir.

Konuşmacı hakkında:
Metin Şenbil, ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 1995 yılı mezunudur. Aynı bölümde yüksek lisans yapmıştır (1998). Kısa dönem Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nda çalışmıştır. Doktorası (Japonya) Kyoto Üniversitesi'nde tamamlamış (2003), Hiroşima Üniversitesi’nde ise yaklaşık beş sene öğretim elemanı ve araştırmacı olarak çalışmıştır. 2008 yılından bu yana Gazi Üniversitesi'nde çalışıyor, Şehir ve Bölge Planlama Bölüm Başkanıdır.    


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :