Tasarımın Doğası; Doğadan Öğrenmek

mimarizm.com / 26 Mart 2019
ACE Mimarlık P'not Etkinlikler Dizisi, "Tasarımın Doğası; Doğadan Öğrenmek" konu başlıklı sunumu ile Yard. Doç. Dr. Oktan Nalbantoğlu’nu konuk ediyor.

ACE Mimarlık, P'not Etkinlikler Dizisi kapsamında konuklarını ağırlamaya devam ediyor. 28 Mart Perşembe günü gerçekleşecek, etkinliğin konuğu "Tasarımın Doğası; Doğadan Öğrenmek" konu başlıklı sunumu ile Peyzaj Mimarı ve Kentsel Tasarımcı Yard. Doç. Dr. Oktan Nalbantoğlu olacak.

Etkinlik saat 19:30'da ACE Ofis'te gerçekleşecek. Etkinlik, katılamayanlar için ACE Mimarlık’ın Instagram ve Facebook hesaplarından canlı olarak yayınlanacaktır. 

*

Yard. Doç. Dr. Oktan Nalbantoğlu hakkında

Oktan Nalbantoğlu 1963 yılında Van ilinin Erciş ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1986 yılında Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun oldu. Sırasıyla 1988 ve 1997 yıllarında Yüksek Lisans ve Doktora programlarını aynı üniversitede tamamladı. Halen Bilkent Üniversitesi, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarisi bölümünde görev yapan, tasarım stüdyosu ve meslek uygulama derslerini yürüten Oktan Nalbantoğlu ON Tasarım Kentsel Tasarım, Peyzaj Mimarlığı ve Mimarlık Ltd. Şirketinin sahibidir. Nalbantoğlu mezun olduktan sonra çeşitli kamu ve özel sektör kuruluşunda, yerel yönetim bünyesindeki tasarım ve uygulama ofislerinde ve uluslararası şirketlerde çalışmıştır. Otuz yılı aşkın bu sürede ulusal ve uluslararası birçok yarışmada dokuzu birincilik olmak üzere ödüller almış, jüri üyeliği yapmış ve çok sayıda kentsel tasarım, peyzaj ve mimari uygulama projesi gerçekleştirmiştir. Gerçekleştirmiş olduğu projeler meslek odaları tarafından çok sayıda ödüle değer görülmüştür. Çeşitli konferans, toplantı ve seminerlere katılan Nalbantoğlu, çağrılı konuşmacı, panel ve atölye yürütücüsü ve düzenleyicisi olarak meslek ve eğitim hayatına katkılarda bulunmuştur.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :