Tasarım Günlüğü 8: Mimari Hayal Gücünü Kışkırtmak

mimarizm.com / 03 Şubat 2020
Tasarım Günlüğü etkinlikleri, 4 Şubat günü Hasan Cenk Dereli’nin “Mimari Hayal Gücünü Kışkırtmak” başlıklı sunumu ile devam ediyor.

Mimarlar Derneği 1927 tarafından sekizincisi düzenlenen Tasarım Günlüğü etkinliğinde, Hasan Cenk Dereli kendi kültürel coğrafyamızın dergilerini, filmlerini, edebiyatını mimari hayal gücünü kışkırtmak için nasıl kullandığını ve bunları nelere dönüştürdüğünü dinleyicilerle paylaşacak.

Etkinlik, 4 Şubat Salı günü 19:30'da gerçekleşecek.

 

*

Hasan Cenk Dereli Hakkında

Yaratıcı üretimi radyo programcılığından, tasarım araştırmalarına, müzik ve etkinlik organizasyonuna uzanan doktora sahibi bir mimar. Mimari etkinlikler ve tasarım fikirleri üzerine çalışırken bir yandan da kentsel politika ve kentte yaratıcılığa odaklanıyor. İzmir’in tasarım kenti olma hedefini UNESCO Yaratıcı Kentler Ağı Tasarım Kenti kriterleri kapsamında değerlendiren doktora çalışmasını 2017 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi ‘nde tamamlayan Dereli, 2013 yılından beri İzmir’de yirmiden fazla farklı yaratıcı alandan yüz seksenin üzerinde ilham veren kişiyi meraklı kentlilerle buluşturan PechaKucha Night İzmir etkinliğini düzenliyor. Kendi yarattığı NOBON markasını yönetiyor, mimari fikirler ve etkinlikler odağında çalışıyor. Çizim ve mimari yerleştirme ağırlıklı sanat işleri üretiyor. Çizimleri 2018 yılında Moskova Mimarlık Bienali’nden, İzmir Kemalpaşa Nif Bağları’nda uyguladığı “Zorunlu Göç” adlı yerleştirmesi 2019 Bükreş Trienali’nden ödül aldı.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :