Tasarım Günlüğü 7: Yenilenen ve Değişen Mimarlık Pratiği

mimarizm.com / 27 Ocak 2020
Mimarlar Derneği 1927 tarafından düzenlenen Tasarım Günlüğü etkinliklerinin 7.si , Enis Öncüoğlu’nun “Yenilenen ve Değişen Mimarlık Pratiği” başlıklı sunumu ile 28 Ocak’ta gerçekleşecek.

Yenilenen ve Değişen Mimarlık Pratiği” sunumunda Enis Öncüoğlu ‘değişim’ başlığı altında 30 senelik mesleki gelişim ve değişimleri 10 yıllık süreçler üzerinden anlatacak. 90'lar ve dijitalleşme, 2000'li yıllar ve globalleşme, 2010 sonrası ve zeitungeist (zamanın ruhsuzluğu), 2020 ve sonrası beklentiler şeklinde bölüntülenen bu anlatı, mesleki tecrübeler üzerinden bir okuma olmanın ötesinde Öncüoğlu’nun ‘Türkiye’deki Değişim’ ile ilgili notlarını da içerecek.

Etkinlik, Mimarlar Derneği 1927 ev shipliğinde 28 Ocak Salı günü 19:30'da gerçekleşecek.

 

*

Enis Öncüoğlu Hakkında

Enis Öncüoğlu, ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nden 1989 yılında mimar olarak mezun olduktan sonra çalışmaya Öncüoğlu Mimarlık'ta başladı ve ofisin kurucusu mimar Hasan Öncüoğlu'nun vefatının ardından da 1996 yılında şirketin genel müdürlüğünü üstlendi. Mimarlık pratiğini Cem Altınöz, Önder Kaya ve Engin Öncüoğlu ile birlikte yöneticiliğini yaptığı Öncüoğlu Mimarlık çatısı altında sürdürmektedir. Aynı zamanda, pek çok ulusal ve uluslararası yarışmada jüri üyelikleri yapmakta ve MAPIC, MIPIM, ProEstate, ARKIPARC gibi pek çok ulusal ve uluslararası konferansa konuşmacı olarak katılarak mimarlık ve gayrimenkul alanlarındaki tecrübelerini paylaşmaktadır. Enis Öncüoğlu’nun TMMOB Mimarlar Odası üyeliği, TSMD (Türk Serbest Mimarlar Derneği) ve OMİM (ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mezunları Birliği) Yönetim Kurulu Üyelikleri, AMPD (Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği), TMMMB (Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği) ve ICSC (International Council of Shopping Centers) üyelikleri bulunmaktadır. Öncüoğlu aynı zamanda TSMD Ankara Mimarlık Merkezi’nin kurucuları arasındadır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :