Tasarım Günlüğü 5: "İkilem"

mimarizm.com / 01 Kasım 2019
Mimarlar Derneği 1927 tarafından düzenlenen Tasarım Günlüğü etkinliklerinin 5.si , Ali Sinan’ın “İkilem” başlıklı sunumu ile 5 Kasım’da gerçekleşecek.

Mimarlar Derneği 1927 ev sahipliğinde düzenlenen Tasarım Günlüğü etkinlikleri Ali Sinan'ın İkilem başlıklı sunumu ile devam ediyor. Beşincisi düzenlenen etkinlik, 5 Kasım Salı günü saat 19:30'da gerçekleşecek.

İkilem. Kentlinin esareti, hiyerarşisi ve ciddiyetinin yanı sıra ait olduğumuz doğanın özgürlüğü, eşitliği ve samimiyeti. Sonuç; tecrübe edilen bir çelişki yerine ikilik, ikisinin de aynı anda var olma halinin hikayesi.

*

Ali Sinan Hakkında

1989 yılında Eğirdir’de doğdu. 2012 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. 2013 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Kültürel Mirası Koruma (Restorasyon) Programı’nda yüksek lisans eğitimine başladı. Lisans Eğitimi sırasında ulusal ve uluslararası mimari proje yarışmalarından çeşitli ödüller aldı. 2016 yılında ODTÜ, 2017 yılından itibaren de TOBB ETÜ Mimarlık Fakültesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Profesyonel iş yaşamına 2013 yılında Ali Sinan Mimarlık Atölyesi’nde başlayan Sinan, çalışmalarını 2018 yılından itibaren kurucusu olduğu ASMA çatısı altında sürdürmektedir. Bu süre zarfında birçok farklı ölçeklerde proje deneyimi elde etmiş ve mimari proje yarışmalarında ödüller kazanmıştır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :