STILL

mimarizm.com / 10 Şubat 2021
Türkiye Tasarım Vakfı’nın sessizlik mimarisi üzerine İç Mimar Cédric Etienne ile Büşra Kayıkçı moderatörlüğünde düzenleyeceği STILL atölyesi, 27-28 Şubat’ta Zoom üzerinden gerçekleştirilecek.

Türkiye Tasarım Vakfı’nın sessizlik mimarisi üzerine gerçekleştireceği STILL atölyesinin moderatörlüğünü, İç Mimar Cédric Etienne ile Büşra Kayıkçı yapacak.

Zaman, mesafe ve özgürlük kavramlarının hayatımızın içine daha çok girmesiyle, sessizliğin dinamikleri ve iç dengenin nasıl daha iyi kurulacağını anlamaya çalışıyoruz. Mimari tasarım aşamalarında da ses kadar sessizlik de önem kazanıyor. Atölye, sessizliğin mimari mekanlara daha büyük bir anlam duygusu vermek için nasıl kullanılabileceği fikri üzerine gerçekleştirilecek.

27 - 28 Şubatta Zoom üzerinden gerçekleştirilecek atölyede katılımcılar sessizliği nasıl algıladıklarını, nasıl hayal ettiklerini ve günlük yaşamlarında sessizlikle nasıl bir bağlantı kurduklarını tartıştıktan sonra kendi sessizlik mekanlarını tasarlayacaklar. 2 günde gerçekleştirilecek olan atölyenin ilk gününde teorik bilgiler verildikten sonra ikinci gün bu bilgiler ışığında tasarım aşamasına geçilecek.

Son sınıf mimarlık lisans ve master öğrencilerine yönelik olan atölyenin dili İngilizcedir. Katılımcıların info@turkiyetasarimvakfi.org  adresine portfolyolarını göndermeleri gerekmektedir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :