Sıra Dışı Konut Yapıları/ Yerleşimleri: Yeşiltepe (ve Yıldıztepe) Blokları

mimarizm.com / 13 Aralık 2021
Mimarlar Derneği 1927 tarafından düzenlenen "Sıra Dışı Konut Yapıları/Yerleşimleri" temalı etkinlik serisinin ikinci toplantısı Yeşiltepe (ve Yıldıztepe) Blokları ile 14 Aralık Salı günü saat 19:30'da gerçekleşecek.

Etkinlik Hakkında

"Sıra Dışı Konut Yapıları/Yerleşimleri" temasıyla gerçekleştirilen etkinlik serisinin ikinci toplantısının konusu Yeşiltepe (ve Yıldıztepe) Blokları olarak belirlenmiştir.

Bu etkinlik serisi, gündelik hayatta önlerinden sıklıkla geçtiğimiz ancak belki de fark etmediğimiz, gerek mimari özellikleri gerekse sundukları çevresel ve mekansal olanaklar ile benzerlerinden farklılaşarak öne çıkan ve güncel tasarımlar için yol gösterici potansiyeller barındıran konut yapılarına/yerleşimlerine dikkat çekmek ve bu yapıları/yerleşimleri ve mimarlarını kıymetlendirmek hedefiyle düzenlenmektedir.

Etkinlikte, kullanıcıların dikkatinin yaşamakta oldukları yapılara / yerleşimlere çekilmesi ve deneyimlerinin paylaşılması da önemsenmekte; mimari açıdan yapılacak değerlendirmelerin yanı sıra kullanım açısından değerlendirmelerin de paylaşılacağı bir platform oluşturulmaktadır.

T. Elvan Altan moderatörlüğünde, Nazan Çapoğlu Bakırcı’nın sunumuyla, Aydan Aytemiz, Ömür Bakırer, Nur Çağlar, Baki Çivit, Güneren Ersoy ve Bülent Kıvanç’ın değerlendirmeleriyle katkıda bulunacakları çevrim içi yapılacak olan “Sıra Dışı Konut Yapıları/ Yerleşimleri: Yeşiltepe (ve Yıldıztepe) Blokları” etkinliği 14 Aralık Salı günü saat 19.30'da gerçekleşecek.

Mimarlar Derneği 1927 Youtube hesabında eş zamanlı olarak yayınlanacak etkinlik linki;
 
ZOOM Bağlantısı: https://zoom.us/j/2168948632
ZOOM Meeting ID: 216 894 8632
 
Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :