Şehir Konuşmaları 8: Kapadokya

mimarizm.com / 05 Aralık 2019
Türkiye Tasarım Vakfı tarafından gerçekleştilen Şehir Konuşmaları'nın 7 Aralık tarihindeki konuğu Kapadokya isimli sunumuyla Aslı Özbay olacak.

Kapadokya’da, okullarda öğretilen, modern mimarlık diskurunun çok ötesinde bilgiler barındıran bir mimarlık pratiği sürdürülmektedir. 7 Aralık günü Kuzguncuk İskelesi'nde gerçekleşecek olan Şehir Konuşmaları’nda Aslı Özbay 2002 yılından bu yana Kapadokya’dan öğrendiklerini katılımcılarla paylaşacak.

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın

 

*

Aslı Özbay Hakkında:

1964 Ankara doğumlu. Mimarlık eğitimini İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi’nde, 1987’de tamamladı. Restorasyon alanında yüksek lisans derecesini ODTÜ’den aldı.  
Meslek hayatının ilk bölümünde (1987-2002) ağırlıkla meslek örgütlerinde, mimarlıkla ilgili yayın ve etkinlik organizasyonlarında görev aldı: Mimarlar Odası, Serbest Mimarlar Derneği, Mimarlar Derneği 1927, Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı ve Yapı-Endüstri Merkezi gibi kuruluşlarda çalıştı.
2002’de TH-İDİL Mimarlık, Şehircilik ekibi ile birlikte, Mustafapaşa-Sinasos Koruma Amaçlı İmar Planı vesilesiyle Kapadokya’da çalışmaya başladı. O tarihten buyana, ağırlıkla Kapadokya’da ve restorasyon içerikli olmak üzere, çok sayıda proje ve uygulamanın içinde yer aldı.
2010’dan beri, Uçhisar’daki Argos Yapı ve Atölye Argos firmaları bünyesinde yapılmakta olan proje ve uygulama çalışmalarını yönetiyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :